שוב: כתובות נגד ח"כ חנין זועבי

כתובות גרפיטי בגנות הקוראן וח"כ זועבי התגלו על קיר בית ספר בבאר שבע. כמו כן נכתב "מוות למחבלים" ו"החזירו את הילדים". המשטרה פתחה בחקירה ואספה ראיות. לפני שבוע רוססו כותבות דומות בבית ספר בחיפה

זירת האירוע, הבוקר (דוברות המשטרה)

בפעם השנייה תוך שבוע - שוב כתובות  נאצה נגד ח"כ חנין זועבי. על קירות בית ספר בבאר שבע התגלה הבוקר גרפיטי שנושא את הכיתוב: "חנין זועבי נאצית", "תג מחיר", "מוות למחבלים", "תחזירו את הילדים". בנוסף, התגלו גם כתובות נאצה בגנות הקוראן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למקום הגיע כוח משטרתי של תחנת משטרת באר שבע, שהחל בחקירה, תיעד את הזירה ואסף ראיות. בשבוע שעבר עוררה ח"כ זועבי סערה, לאחר שטענה כי חוטפי שלושת הנערים בשומרון אינם טרוריסטים. בשל החשש לפגיעה בה והזעם שהיא עוררה, בכנסת הוחלט להצמיד לה מאבטח.

לפני כשבוע התגלו כתובות דומות בבית ספר ערבי בחיפה - בין היתר נכתב: "מוות לערבים", "תג מחיר", וכן כתובות נגד ח"כ זועבי. כמו כן נבדק חשד לניסיון הצתת המקום, לאחר שבמספר מוקדים נמצאו סימנים לכך - בתוך בית הספר, בחצר ועל קירות המבנה.

ח"כ זועבי, ארכיון (רויטרס)

"מדובר במוסד חינוכי הנמצא בלב שכונה שהרוב בה יהודי", סיפר גורם המקורב לבית הספר בשיחה עם חדשות 2 Online. "תג המחיר הגיע גם אלינו, זה דבר מצער מאוד". מספר מהורי התלמידים בבית הספר הביעו אכזבה מכך שלטענתם המשטרה נמנעה מלפרסם את דבר המעשה. "זה ניסיון להסתיר את מה שקרה, צריך לומר בפה מלא - תג מחיר התרחש בחיפה", אמר אחד ההורים.

פשע השנאה בחיפה, בשבוע שעבר

"גורמים קיצוניים ומסוכנים מנצלים את האירועים הקשים האחרונים בישראל על מנת להשתלט על השיח הציבורי", טען ראש עיריית חיפה יונה יהב בעקבות התקרית. "לשמחתי, חיפה מצליחה כבר למעלה ממאה שנים להיות איש של שפיות, שיתוף, וסבלנות. לכן, אני אומר לכם היום בנחרצות - כל ניסיון של גורמים מסיתים, קיצוניים ואלימים, הבאים מן החוץ על מנת להסית את הציבור בחיפה יכשל כישלון חרוץ, כפי שנכשל כבר בעבר".