מקלות, חרבות וברזלים: הכו בעל עסק עד אובדן הכרה

הישאם אבו-רומי ישב במשרדו כשלפתע הסתערו על המקום חמישה גברים חמושים והכו אותו עד אובדן הכרה. הוא הובהל לבית החולים ואיבד את ראייתו בעינו השמאלית: "הם נכנסו כדי להרוג אותי. לא עשיתי להם שום דבר רע". חלק מהחשודים כבר נעצרו

בשבוע שעבר ישב שהישאם אבו-רומי, תושב העיר טמרה שבגליל התחתון, במשרדו שמתחת לביתו. לפתע נכנסו חמישה בני אדם חמושים במקלות, חרבות וברזלים והחלו לתקוף אותו. הוא ניסה להתגונן - אך הם תקפו אותו נמרצות עד שאיבד את הכרתו. אבו-רומי הובהל לבית החולים רמב"ם שבחיפה, שם אושפז. כתוצאה מהאירוע הוא איבד את ראייתו בעינו השמאלית. "ניסיתי להתגונן", הוא אמר לחדשות 2 Online. "שמעתי אחד מהם צועק, 'צריך להרוג אותו, שלא ייצא חי'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעדויות בשכונה שבה מתגורר אבו-רומי עולה כי לאירוע קדם סכסוך בין הצדדים על רקע חניית רכב. אלא שהוא מכחיש מכל וכל את הטענה הזו. "הם נכנסו בשביל להרוג אותי. לא עשיתי להם שום דבר רע. הבנתי שהמשטרה עצרה חלק מהם ואני מקווה שהם יקבלו את העונש הכי קשה שיש".

נוסף על האירוע הזה, לחדשות 2 Online הגיע סרטון נוסף שבו נראות כמה דמויות שנוסעות ברכב דמוי-משטרתי, כשלפתע אחד מהם יורד מהמכונית ומתחיל לירות לעבר חנות. במזל לא נפגע עובר אורח מהירי.

גורמים במשטרה אמרו כי הם "עושים הרבה בכדי למנוע את האירועים הללו ונכנסים ליישוב הזה כמו גם ליישובים אחרים בכדי לאתר נשק בלתי חוקי". עוד זוקפים לזכותם במשטרה את מעצרם של שני צעירים מהכפר טובא-זנגריה שחשודים כי יחד עם חוליה אחרת שדדו וגנבו כספות בתקופה האחרונה. עוד אומרים במשטרה כי צפויים מעצרים נוספים. יחד עם זאת, חשודים השניים כי היו מעורבים במקרי השוד של "כנופיית הטרקטורים" שפעלה באזור באחרונה.

מוחמד דיאד, מנהל פרויקט "עיר ללא אלימות", מסר: "אנחנו לא יכולים כל הזמן להאשים את המשטרה. צריך להאשים גם את עצמנו. צריכים לעשות משהו כדי למנוע את התפשטות האלימות ולעשות משהו עם בני הנוער. אפשר למגר את התופעה הזאת".