הותר פרסום שמו של החשוד בהחדרת סם אונס

בית המשפט התיר לפרסום את שמו של החשוד באונס נשים שפגש באתרי היכרויות לאחר שהחדיר סם אונס למשקה שלהן. לטענת המשטרה, החשוד, יניב נחמן, תיעד את האקטים המיניים והפיץ אותם ברשת הוואטסאפ. המשטרה שמה ידה על כוס משקה שלטענתה מכילה סם. המשקה נתפס לאחר שהחשוד נפגש עם שוטרת סמויה שאותה תיכנן, על פי החשד, לתקוף

החשוד באונס, יניב נחמן (משטרת ישראל)

בית המשפט המחוזי התיר היום (ה') לפרסם את שמו של יניב נחמן, הגבר שנעצר בחשד לאונס נשים שפגש באתר היכרויות באינטרנט. נחמן בן ה-38 נעצר בסוף השבוע שעבר בחשד שהחדיר סם אונס לכוסות המשקה של הנשים שאותן פגש. על פי החשד של המשטרה, נחמן גם תיעד והפיץ ברשת הוואטסאפ את צילומי האקטים המיניים, שבוצעו כשהנשים נטולות יכולת להתנגד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בית משפט השלום בתל אביב האריך אתמול את מעצרו של נחמן בפעם השנייה. בדיון הראשון בהארכת מעצרו התירה השופטת שרון הינדה את פרסום תמונתו של החשוד אך אסרה את פרסום שמו. אתמול התיר שופט השלום, שמואל מלמד, את פרסום שם החשוד, אך החלטתו עוכבה על פי בקשת פרקליטו לצורך הגשת ערר. היום, כאמור, דחה בית המשפט המחוזי את הערר במטרה לגרום לנפגעות נוספות להתלונן.

חוות דעת של המעבדה - ביום ראשון

מפרוטוקול הדיון בהארכת המעצר עולה כי המשטרה שמה ידה על כוס משקה, שעל פי החשד, הכילה סם אונס שאותו החדיר החשוד. המשקה נתפס בעקבות פעילות של שוטרת סמויה שנפגשה עם החשוד. השוטרת נפגשה עם החשוד בדירה, ועל פי טענת המשטרה בדיון, החדרת הסם לכוס המשקה תועדה במצלמות נסתרות. הנוזל החשוד נשלח לבדיקת מעבדה וביום ראשון אמורה להתקבל חוות הדעת שתקבע אם המשקה אכן הכיל חומרים מטשטשי הכרה. עוד עולה מהדיון בהארכת המעצר כי מאז מעצרו של נחמן התקבלו במשטרה תלונות נוספות נגד החשוד.

אתמול בבוקר חקרה המשטרה שני חשודים נוספים הקשורים לפרשה. "עצרנו שני אנשים הקשורים לפרשה ולצערי החקירה נמצאת ממש בראשיתה", טענה המשטרה בדיון בהארכת המעצר. מנגד, טען סנגורו של החשוד כי "עד היום מעולם לא הוגש כתב אישום בהאשמת שימוש בסם אונס. אין מומחה אחד בכל הארץ שיכול לקבוע כי השכחה מקורה בסם ולא באלכוהול. הראיות קשורות לעובדה שבאה אישה ואומרת שהיא לא זוכרת מה היה. יש הודעה של אישה ששואלת אותו 'מה היה אתמול' והחשוד אומר לה בצחוק 'שמתי לך משהו במשקה'".

התקבלו תלונות נוספות. אילוסטרציה (חדשות 2)


"הראיות כנגד החשוד התחזקו"

שופט בית משפט השלום שמואל מלמד קבע בהחלטתו ש"מעיון בתיק החקירה עולה כי קיים חשד סביר כנגד החשוד לביצוע העבירות המיוחסות לו. בשלב זה ניתן לקבוע כי החשד הסביר כנגד החשוד התחזק ונוספו ראיות המסבכות את החשוד בצורה משמעותית. התנהלות החשוד הינה חמורה ויש בה לפגוע במספר רב של נשים".

לגבי התרת שמו של נחמן הסביר השופט כי "השיקול המרכזי שעמד בהחלטת בית המשפט הוא איתור מתלוננות נוספות".

אם יוגש כתב אישום נגד החשוד יהיה זה כתב האישום הראשון שמגישה התביעה בארץ בגין שימוש בסם אונס. עד כה התקשתה התביעה להוכיח שימוש בחומרים האסורים מאחר ששרידי הסם מסתלקים מהגוף זמן קצר יחסית לאחר כניסתם.