חשוד חדש בתקיפת בת ה-5 בפרדס חנה

אחרי שהגבר שנעצר בשבוע שעבר בחשד שחטף את הילדה מביתה ותקף אותה מינית שוחרר, המשטרה עצרה חשוד אחר, תושב האזור בן 21. המשטרה תבקש היום מבית המשפט להאריך את מעצרו ובמקביל תמשיך בחקירה

אחרי שבסוף השבוע שוחרר צעיר שנחשד בחטיפת הילדה בת ה-5 מביתה בפרדס חנה ובתקיפתה המינית בשבוע שעבר, עצרה הלילה (ד') המשטרה את ליאור אברמוב, תושב העיר בן 21, בחשד למעשה. החשוד, בעל עבר פלילי אך ללא הרשעות קודמות, מכחיש כל קשר למעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השופט אהוד קפלן מבית משפט השלום בחדרה האריך בשישה ימים את מעצרו של אברמוב. "עיון בתיק החקירה מעלה כי קיים חשד סביר שהחשוד ביצע את המיוחס לו. הוא מרחיק עצמו מזירת האירוע מכל וכל ומסבך עצמו", קבע השופט קפלן.

"לטעמי, מי שטביעות אצבע שלו נמצאות בבית פרטי ואין לו הסבר על כך, לא זכאי לאיסור פרסום גם אם נכונה טענת באת כוחו שהוא רק פרץ לדירה ולא ביצע שום עבירה של חטיפה או עבירה אחרת", הוסיף השופט שדחה את בקשת פרקליטתו של החשוד לאסור את פרסום שמו ותמונתו.

המשטרה טענה בפני בית המשפט כי אברמוב חשוד בביצוע מעשה מגונה בקטין, גניבה והתפרצות. המשטרה ממשיכה במקביל בחקירת האירוע. בדיון הארכת מעצרו, אישר נציג המשטרה כי טביעת אצבע של החשוד נמצאה על חלון בבית המשפחה, ובביתו נתפסו בגדים התואמים לאירוע.

זאת בנוסף לסרטון מצלמת האבטחה שבו תועד הצעיר נושא תיק שעל פי החשד שגנב מבית משפחת הילדה באזור פרדס חנה. עו"ד דבורי, שמייצגת את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית, אמרה בתגובה להארכת מעצר: "מדובר בפרשה חמורה שמסעירה את הישוב, יחד עם זאת החקירה בעניינו של החשוד רק בראשיתה. הוא מכחיש כל קשר לפרשה ומזועזע מהחשדות נגדו. מדובר בצעיר שנוהג להתפרץ מעת לעת לבתים ביישוב אך מכחיש כל קשר לביצוע או כוונה לבצע עבירת מין בילדה. מתוך רצון לסייע לחקירה הוא מסר מרצונו דגימת DNA. אני מניחה שכבר בימים הקרובים תתברר התמונה במלואה וגם חשוד זה ישוחרר".

החשוד בדיון הארכת המעצר (רויטרס)

הילדה נמצאה משוטטת ברחוב

המעצר הלילה מתרחש לאחר שהחשוד הקודם, תושב חדרה בן 24, שוחרר ביום שישי לביתו ממעצר לאחר שהמשטרה השתכנעה שאינו קשור לאירוע. החשוד הנוכחי הוא בעל עבר פלילי בתחום עבירות הרכוש. הוא אמר לשוטרים שאין לו שום קשר למקרה.

בשבוע שעבר, בשעות הבוקר המוקדמות, נמצאה הילדה על ידי אזרח כשהיא משוטטת לבדה ברחוב בפרדס חנה. האיש מיהר להזעיק את כוחות המשטרה שהגיעו למקום. אמה של הילדה טענה בפני מקורביה כי בתה סיפרה כי צעיר נכנס לביתה דרך החלון, סתם את פיה והוציא אותה אל חצר הבית.

עוד סיפרה הילדה כי הצעיר, המוכר למשטרה, אמר לה שאמה נמצאת בבית הכנסת הנמצא בסמוך לבית המשפחה וכך פיתה אותה להגיע עמו למקום. אביה של הילדה הוסיף כי היא סיפרה לו שהחשוד "עלה עליה", ומכאן החשד כי תקף אותה מינית. כאמור, האיש הראשון שנעצר בחשד לביצוע המעשה שוחרר על ידי המשטרה.