התושבים התקינו מצלמות ותפסו "על חם" את החשוד

תושבי אחת השכונות במבשרת ציון הגישו תלונה במשטרה לאחר שכלי הרכב שלהם הושחתו בחודש האחרון. אלא שרק לאחר שאיתרו את החשוד במעשה בעצמם, הם הופתעו לגלות שהעניין, לדבריהם, לא נחקר. המשטרה: בשום שלב לא סגרנו את התיק

המשטרה נכשלה - התושבים הצליחו: בחודש האחרון התגלו עשרות מקרי השחתה של כלי רכב במבשרת ציון. התושבים נאלצו להתמודד עם שריטות על כלי הרכב שלהם, נזקים הנאמדים באלפי שקלים לרכב. המשטרה שנדרשה לחקור את התופעה החליטה, לדברי התושבים, לסגור לבסוף את התיק, אך תושבי השכונה שבה אירעו מקרי ההשחתה תפסו "על חם" את החשוד בעצמם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעודם מיואשים משרשרת המקרים, התלוננו כמה מתושבי השכונה במשטרת מבשרת, הנמצאת במרחק מאות מטרים ספורים מהרחוב שבו הושחתו כלי הרכב.

התושבים החליטו להגיש תלונה בתקווה שהשוטרים יירדו לעובי הקורה וימצאו את האחראי למעשים. תושבי השכונה לא הסתפקו בתלונה, ולאחר מספר ימים שבהם נמשכו מעשי הוונדליזם במכוניות, החליטו להתקין מצלמות אבטחה במקום.

לאחר מספר ימים הצליחו התושבים לגלות בתיעוד המצלמה את החשוד כשהוא מבצע את מעשי הוונדליזם בשעות שונות של היום, ומיד חוזר לביתו הסמוך. לאחר שהשיגו את הראיות "המרשיעות", פנו שוב התושבים למשטרה ושם גילו לתדהמתם, לטענתם, כי העניין כבר לא נמצא בחקירה.

תושבת השכונה הביעה תרעומת על ההתנהלות המשטרתית בנושא. "אמרו לנו במשטרה שסגרו את התיק מחוסר עניין לציבור", סיפרה. "בתוך שבוע וחצי מרגע התלונה הראשונית, בלי שכמובן תפסו את החשוד ובזמן שעדיין כלי רכב נפגעים, פשוט הפסיקו לחקור. עד שלא תפסנו אותו גם במצלמות ואפילו ראינו אותו בשעת מעשה מבצע את ההשחתה המשטרה לא התערבה. גם כשעצרנו אותו והוא החזיק באותה העת את החפץ החד, הוא היה יכול לפגוע במישהו, אולי אפילו לרצוח, אז בוודאי המשטרה הייתה מתערבת סוף סוף".

התושבים תיעדו את המעשים

המשטרה: "העניין ממשיך להיחקר"

התושבים בשכונה מתוסכלים מאוזלת היד של המשטרה, כלשונם, ומקווים כעת שאחרי שהחשוד נעצר בעזרת המידע והראיות שסופקו לכוחות הביטחון, יחזור השקט לשכונה שבה הם מתגוררים.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "אכן התקבלו תלונות מצד אזרחים על מעשי השחתה של כלי רכב במבשרת ציון. המשטרה פתחה בחקירת המקרה ובשום שלב לא סגרה את התיק מחוסר עניין לציבור. לאחר שהובא לידיעת המשטרה מידע הקושר חשוד למעשה, יחד עם צילומי האבטחה שהתקינו התושבים במקום, נעצר החשוד, נחקר ואף הודה בשלושה מעשי השחתה. העניין ממשיך להיחקר".