כתובות נאצה במזרח ירושלים: "נקמה"

חשד לפשע שנאה בבית חנינא: המשטרה הוזעקה לכפר במזרח ירושלים לאחר שבמקום נמצאו מספר כלי רכב שצמיגיהם נוקבו, וכתובות נאצה: "נקמה", ו"כל ערבי אויב". חקירה נפתחה לאיתור האחראים למעשה

פשע שנאה במזרח י-ם, ארכיון (חדשות 2)

חשד לפשע שנאה במזרח ירושלים: תושבי הכפר בית חנינא גילו הבוקר (ב') כי צמיגי מספר כלי רכב נוקבו ומארבעה נוספים הוצא האוויר מהגלגלים. המשטרה הוזעקה לכפר ופתחה בחקירת נסיבות המקרה במטרה לאתר את האחראים למעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף, כתובות נאצה רוססו בספריי צבע שחור על שתי מכוניות פרטיות: "נקמה", ו"כל ערבי זה אויב". לא ברור בשלב זה האם הכיתובים מתייחסים למתיחות בין תושבי העיר, לאור מבצע "שובו אחים" לאיתור הנערים החטופים.

בשבוע שעבר אירע פשע שנאה נוסף, דווקא בעיר המזוהה ביותר עם דו-הקיום בישראל - חיפה. הורים לתלמידים שהגיעו לבית ספר ערבי לחינוך מיוחד בעיר נחרדו לגלות כי במקום רוססו כתובות נאצה, בין היתר נגד חברת הכנסת חנין זועבי שטענה כי חוטפי שלושת הנערים בשומרון אינם טרוריסטים.

כמו כן נבדק חשד לניסיון הצתת המקום, לאחר שבמספר מוקדים נמצאו סימנים לכך - בתוך בית הספר, בחצר ועל קירות המבנה. יונה יהב, ראש עיריית חיפה, גינה את המעשים והביע תקווה שהאחראים להם יימצאו במהרה. "גורמים קיצוניים ומסוכנים מנצלים את האירועים הקשים האחרונים בישראל על מנת להשתלט על השיח הציבורי", טען יהב.