חשד: ביטקוין תמורת מעשים מגונים

המשטרה עצרה שני חשודים בסרסרות לזנות בילדים. על פי החשד, השניים איתרו את הילדים ברשת על מנת שיקיימו יחסי מין עם בגירים, זאת תמורת טובות הנאה. בחלק מהמקרים, שילמו לצעירים באמצעות המטבע הווירטואלי

המטבע הוירטואלי, ארכיון (רויטרס)

יחידת הסייבר של היחידה הארצית למלחמה בשחיתות ובפשע המאורגן במשטרה מנהלת בשבועות האחרונים חקירה נגד תושב רחובות החשוד בשורה של עבירות פדופיליה ברשת. על פי החשד, חלק מהמעשים בוצעו תמורת מטבעות ביטקוין, המטבע הווירטואלי שלאחרונה הפך לאמצעי פופולארי לסחר חליפין באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף לחשוד המרכזי, שמעצרו כבר הוארך פעמיים בשבוע האחרון, עצרה המשטרה הערב (א') אדם נוסף, שעל פי החשד ביצע עבירות סרסרות למעשי זנות בקטינים. מחקירת המשטרה עולה כי החשוד איתר ילדים עבור גורמים נוספים, בין היתר עבור החשוד המרכזי, כדי שיקיימו עמם יחסי מין ויחשפו את גופם ברשת תמורת כסף וטובות הנאה.

חקירתו של החשוד הראשון, שאותר באמצעות פעילות מודיעינית וטכנולוגית של יחידת להב 433, נמשכת ומתמקדת במציאת קורבנות נוספים. במשטרה מייחסים לו עשרות מקרים שבהם ביצע את המעשים בקטינים החיים בחו"ל, ומספר מקרים בהם ביצע מעשים דומים בצעירים המתגוררים בישראל.

החשוד השני, תושב דרום הארץ בן 25, יובא מחר בבוקר לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון. המשטרה ממשיכה לחקור גם אותו, ומעריכה כי לא מעט צעירים נפגעו מפעולותיו ברשת.