השוטר נדהם: אב הרכיב את בנו בן השנתיים על קטנוע

שוטר אגף התנועה התקשה להאמין למראה עיניו: במהלך אחד הסיורים בדרום הבחין בנהג קטנוע בשנות כשבין רגליו נמצא פעוט בן שנתיים ללא קסדה. "עצרתי אותו מיד, ומנעתי ממנו לסכן את חיי הילד", סיפר לחדשות 2 Online. צפו בתיעוד

השוטר שפשף את עיניו ולא האמין: במסגרת פעילות ממוקדת של שוטרי אגף התנועה שנערכה לפני עשרה ימים, נקלע צוות סיור למחזה נדיר למדי - גבר בשנות ה-30 לחייו נתפס כשהוא רוכב על קטנוע ומרכיב את בנו בן השנתיים בין רגליו - ללא קסדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רס"ר אבי אמר, ממשטרת התנועה הארצית בדרום שחלף במקום, מיהר לעצור את האב שהיה בדרך לגן הילדים. "נסענו ברכב סמוי כחלק מפעילות שגרתית", תיאר רס"ר אמר לחדשות 2 Online. "הבחנתי באב ובנו על הקטנוע כבר בטרמפיאדה, ביציאה מהמושב, לכביש בין-עירוני. לא האמנתי למראה עיני כשראיתי את הילד עומד על משטח הקטנוע בין רגליו של האב".

אמר המשיך בנסיעה אחרי האב, ובכניסה למושב סימן לו לעצור. לדבריו, האב השיב לו שמדובר בנסיעה קצרה בלבד, שלכאורה לא מסכנת את הילד. "הדבר הראשון שהוא אמר לי זה: 'אם הילד לא היה איתי, הוא היה בורח לי'", שחזר.

בתום האירוע, הגיע למקום קצין משטרה. לאחר בירור קצר עלה כי נהג הקטנוע הינו עבריין שמוכר היטב למשטרה. מלבד הרכבת הילד בצורה מסוכנת ורכיבה ללא קסדה, גם רישיון לנהיגה על קטנוע לא היה לו, ולקטנוע כלל לא הייתה לוחית רישוי. הקטנוע הוחרם במקום - ורישיונו של האב שנהג נשלל. לבסוף, השוטר היה זה שהסיע את הפעוט לגן הילדים.

"כשוטר וכאבא לילדים קטנים לא האמנתי שהורים מסוגלים לסכן את ילדיהם בצורה שכזו", אמר רס"ר אמר. "בנקודה הזו אתה לא חושב על עבירות או על דוחות, אלא רק על טובת הילד".

בחודשי הקיץ מתמקדים באגף התנועה בפעילות כנגד עבירות תנועה שמסכנות חיי ילדים. מקרה זה מעיד עד כמה הורים בוחרים לעתים לסכן את ילדיהם.