בני הזוג יצאו לחתונה - הפורץ תועד "חוגג" בביתם

בני זוג מיפו שחזרו מבילוי בחתונה נחרדו לגלות כי ביתם נפרץ, ציוד רב נלקח ממנו ונזק רב נגרם למקום. כשבדקו את מצלמות האבטחה גילו את תיעוד פעולת החשוד בגניבה, שתצפת על המקום מבעוד מועד

בני זוג מיפו לא שיערו שכך יסתיים הערב שאמור היה להיות שמח במיוחד: בשבוע שעבר יצאו השניים מביתם כדי לחגוג בחתונה, וכשחזרו נדהמו לגלות שביתם נפרץ, וציוד יקר ערך נגנב ממנו. את תקוותם להשבת הציוד הגנוב, או לפחות לאיתור הפורץ, הם תולים בתיעוד של האירוע במצלמת אבטחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הערב המוקדמות יצאו בני הזוג מביתם. לקראת השעה 21:17 קלטה מצלמת האבטחה אדם המתקרב לבית ומתצפת על המקום. האיש הקפיד לכסות את פניו באמצעות כף ידו על מנת למנוע את זיהויו והמשיך להתקרב לעבר המבנה.

למרות הניסיונות של הפורץ למנוע מהמצלמות לקלוט את פניו ואת פועלו, הצליחה מצלמה נוספת לתעד את הפריצה לבית, פריצה שבה על פי החשד גנב ציוד רב. בתמונות ניתן לראות את האיש בועט בדלת הכניסה ומשתחל דרך החרך שיצר אל תוך הדירה, שבה העביר שעתיים תמימות בחיפוש אחר שלל.

"הוא גנב לאבא שלי ולבת זוגו טלוויזיות, מחשבים, תכשיטים, מצלמה ועוד", מספרת בצער קשת סידי, בתו של בעל הבית שנחרד לגלות את היקף הנזק. "אפילו את הכובע של אבא שלי הוא גנב כדי לכסות את פניו איכשהו".

הנזק שגרם הגנב, בנוסף לציוד שנטל עמו, מוערך בכ-100 אלף שקלים. "קשה לו מאד", אומרת סידי. "אבא שלי הוא האדם הכי ישר שיש וזה לא קל לו, במיוחד שמדובר בפריצה שנייה בשנה האחרונה".

שוטרים שהגיעו למקום גבו עדות מבני הזוג, אך הם חוששים שלמרות התיעוד המפורט, הגנב, גם אם אינו מתוחכם במיוחד, לא ייתפס והציוד יקר הערך אבד לבלי שוב.

התיעוד באדיבות חברת "מסדר זיהוי", אתר חברתי-התנדבותי לניטור מידע וזיהוי חשודים ממצלמות אבטחה.