כנופיית "שודדי הטרקטור" הכתה שוב בצפון?

חנות תכשיטים בכפר טורעאן בגליל התחתון נפרצה הלילה על ידי ארבעה אלמונים, שהשתמשו בטרקטור על מנת לשבור את הכניסה ולגנוב את הכספת. השלל: יותר מ-100 אלף שקל ותכשיטים. רק לפני כחודש בוצעה פריצה דומה באותה שיטה בכפר אחר בצפון

שברו את הכניסה - גנבו

שוב שוד באמצעות טרקטור בצפון: ארבעה רעולי פנים נכנסו הלילה (א') לחנות תכשיטים בכפר טורעאן בגליל התחתון וגנבו כספת שבתוכה היו יותר מ-100 אלף שקל ותכשיטים. השיטה: הריסת בית העסק על ידי שימוש בכלי הרכב הכבד. מיד לאחר מכן נמלטו הארבעה מהמקום עם השלל. המשטרה פתחה בחקירה ותבדוק האם מדובר באותה כנופייה שאחראית למקרה שוד אחר שאירע לאחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זו אינה הפעם הראשונה שבה נוקטים שודדים באותה שיטה כדי לבצע את זממם - רק לפני כחודש תיעדה מצלמת אבטחה בסניף דואר במג'ד אל-כרום שוד דומה, כשרעולי פנים השתמשו בטרקטור כדי לשבור את הכניסה למקום, פרצו פנימה ולקחו כספת שהכילה כחצי מיליון שקל.

באירוע הקודם, נהג שחלף ליד חבורת השודדים הורחק מהמקום באקדח שלוף. בניסיון הראשון להוציא את הכספת נקרע החבל, אך בפעם השנייה היא כבר נשלפה ביתר קלות והועמסה על ג'יפ שחיכה במקום באמצעות הטרקטור.

מבצע השוד המורכב ארך בסך הכל 12 דקות - כולל גניבת הטנדר, הטרקטור והפריצה עצמה. אחת הסברות שהועלו הייתה שייתכן שארבעת השודדים שאבו השראה מצפייה בסרט ה"ג'וב האיטלקי".

הטרקטור שהושאר בזירה

"חשבתי שזאת פריצה רגילה, כזו שמתרחשת מפעם לפעם, אבל לא עם טרקטור", אמר מנהל סניף הדואר במג'ד אל-כרום, מחמוד סרחאן. "אלה מקצוענים-מקצוענים. הם הרסו את כל הבניין, לא נשאר לי כלום. אין דואר עכשיו, צריך להתחיל מחדש". החשש שהתעורר אז בכפר הוא שמדובר בכנופייה שתפעל גם ביישובים אחרים במגזר הערבי.