ה-FBI חקר את בנו של פואד בארה"ב

חקירה מעבר לים: אופיר בן אליעזר, בנו של חבר הכנסת בנימין (פואד) בן אליעזר, נחקר על ידי ה-FBI בעקבות מידע שהגיע ממשטרת ישראל. בחקירתו אמר אביו כי רוב הכספים שנמצאו בכספת הבנק שלו - מקורם באופיר והוא מסוגל לתת הסברים. כעת מצפים במשטרה שבן אליעזר הבן יעשה זאת

הבן יספק הסברים? פואד בן אליעזר (חדשות 2)

אנשי ה-FBI חקרו את אופיר בן אליעזר, בנו של חבר הכנסת בנימין (פואד) בן אליעזר בארצות הברית בהסתמך על מידע שהועבר להם ממשטרת ישראל. זו היתה חקירתו הראשונה של בן אליעזר הבן, והיא עדיין לא הסתיימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, ישראל פנתה לרשויות בארצות הברית בבקשה לבצע חיקור דין - כלומר לאפשר לחוקרים ישראלים להגיע לשם ולחקור את בן אליעזר. עוד לפני שזה יקרה, הוצע לאופיר בן אליעזר לבוא מיוזמתו לארץ ולהיחקר. אם הוא יסכים - לא יצטרכו לחקור אותו מעבר לים.

בנו של פואד נחשב לדמות מפתח בפרשת הכספים. אביו טען בחקירתו בישראל כי שניים מסכומי הכסף הגדולים שברשותו - מקורם בבנו. הסכום הראשון הוא 450 אלף דולרים מתוך 510 אלף שהתגלו בכספת של פואד בבנק בירושלים, כסף שאופיר העביר לו לטענתו לצורך רכישת דירה.

הסכום הנוסף הוא 350 אלף דולר שפואד משך בצ'יינג' להחלפת כספים, וגם הם, לדבריו, הגיעו מאופיר. בחקירתו אמר פואד כי כל האסמכתאות לכסף ולמקורו נמצאים אצל אופיר. "הוא ייתן לכם הכול", אמר בן אליעזר. בהתאם לכך, עכשיו מצפים במשטרה לקבל מאופיר בן אליעזר את כל ההסברים.

במשטרה חושדים שבן אליעזר קיבל כספים שלא כדין מאנשי עסקים רבים, ביניהם איש העסקים האשדודי אברהם נניקשווילי, כספי שוחד שהוסוו כהלוואות לפואד ובני משפחתו. בן אליעזר כאמור טוען שמדובר בכסף שבנו אופיר העביר לו כדי שישמור אותם בכספת עד שיקנה דירה. "לרוע מזלי נתפסתי עם הכסף הזה", אמר פואד על החקירה שאילצה אותו לפרוש מהמרוץ לנשיאות.