האם מדברת: "רוצה שכולם יידעו מי זה רוצח ילדיי"

קרן לוי, אמם של שרה נעמי וישי ז"ל שלפי החשד נרצחו על ידי אביהם במושב ישרש לפני כשבוע וחצי, מספרת על האירוע הקשה ששינה את חייה מקצה לקצה. "אני מתמודדת עם קטסטרופה שקשה לתאר אותה במילים", היא מספרת. "חשוב לי שיידעו איזה ילדים הוא לקח - ילדים שהיו כל חיי"

קרן ושני ילדיה (חדשות 2)

כשבוע לאחר הטרגדיה שפקדה אותה, האם ששני ילדיה נרצחו על פי החשד בידי אביהם - מדברת לראשונה. קרן לוי, אמם של שרה נעמי (12) וישי (10) ז"ל, מנסה להתאושש ומספרת על האירוע המזעזע ששינה את חייה מקצה לקצה: "אני מתמודדת עם קטסטרופה שקשה לתאר אותה במילים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באמצעות עו"ד עדי רז, מנהלת הקליניקה לסיוע משפטי לנשים ולענייני משפחה במרכז רקמן באוניברסיטת בר אילן וד"ר גלית שאול, מנכ"לית המרכז, היא מגוללת את השעות שקדמו לרצח שהותיר אותה שבורה. "הלבשתי את הילדים בבגדים הכי יפים. ראיתי אותם מאושרים, מחייכים; הם כל כך שמחו לפגוש את אביהם וזה עשה לי טוב - למרות החששות שלי".

שעות ספורות אחרי האירוע הנורא, הגיע אליה רב הקהילה היהודית בקולומבוס שבאוהיו, ארצות הברית - שם היא מתגוררת - ובישר לה את המרה שבבשורות. מאז, כך לדבריה - חייה אינם חיים. "שני ילדים שהיו הכל בשבילי נקטפו לי בן רגע", היא אומרת בכאב.

‏עו״ד עדי רז (חדשות 2)

"תמיד הייתי במאבק הישרדותי - הכל בשבילם. בחיים לא הראיתי את הפחדים שהיו לי ממנו (החשוד ברצח, אבי לוי - ב.ט)". בשמו של האב החשוד היא אפילו לא מוכנה לנקוב. "עברתי קשיים גם בהליך הגירושין וגם במאבק שלי להגירה לארצות הברית. מעולם לא הייתה לי מחשבה לעזוב את ישראל, אבל לא יכולתי לשאת את הפחד ממנו".

עו"ד רז וד"ר שאול, שהכירו את קרן לפני כחמש שנים, מספרות כי היא "עברה חיים קשים מאוד מאז שהתחתנה עם החשוד ברצח. היא נאבקה בציפורניים ועשתה הכל כדי להישאר במסגרת הנישואין, אך הוא היה מאוד אלים כלפיה". הן מספרות על אישה אצילת נפש ש"סבלה בשקט בשביל הילדים. היא לא רצתה לעזוב את ישראל וכל חלומה היה לחנך ולגדל את הילדים כאן. בסוף היא לא הייתה יכולה לשאת יותר".

ד"ר גלית שאול (חדשות 2)

האם התעקשה להסיר צו איסור הפרסום מפרטי האב: "שיידעו מי הרוצח ואיזה ילדים הוא לקח"

ביום רביעי התקיימה ההלוויה בבית העלמין היהודי בקולומובס, שם ליוו מאות מכרים וחברים את שרה נעמי וישי לוי - בדרכם האחרונה. "היה טקס קשה ואני עייפה", מספרת קרן. עו"ד רז וד"ר שאול מספרות כי "הנחמה הגדולה שלנו היא שקרן מוקפת באהבה גדולה של הקהילה היהודית שם. אנחנו יודעות שהם עושים הכל על מנת להקל עליה להתמודד עם האסון".

בדבריה התייחסה האם האבלה להתעקשותה על הסרת צו איסור הפרסום שהוטל על פרטיו של בעלה לשעבר, החשוד ברצח הילדים. "אני רוצה שכל עם ישראל וגם היהודים שחיים כאן בקולומבוס יידעו מי הרוצח. שלא יסתתר מאחורי החסינות שמעניק צו איסור הפרסום. חשוב לי שיידעו איזה ילדים הוא לקח - ילדים שהיו כל חיי. אסור שהוא יימלט מהדין כי הוא עשה מעשה שלא ייעשה". לדבריה, היא תעמוד על כך "שהוא ישלם את המחיר ויישאר מאחורי סורג ובריח לנצח".