חשד לחיסול ביפו: הרוג ופצוע בפיצוץ בכלי רכב פרטי

אדם אחד נהרג ואחר נפצע קל בפיצוץ עז שאירע בכלי רכב פרטי בשכונת עג'מי ביפו. במשטרה שהגיעה לזירה בכוחות גדולים מעריכים כי הרקע לאירוע פלילי ונבדק קשר לחיסולים קודמים

חשד לחיסול ביפו: פיצוץ אירע בשעות הצהריים (ה') בכלי רכב פרטי ברחוב הצרי בעיר. אדם אחד, בשנות ה-20 לחייו נהרג בתקרית ואחר נפצע באורח קל. על פי הערכת המשטרה, הרקע לאירוע פלילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שניות ספורות לאחר הפיצוץ שהחריד את שכונת עג'מי, חילצו השניים את עצמם מכלי הרכב הבוער. הם פונו על ידי עוברי אורח לבית החולים וולפסון, שם נקבע מותו של אחד מהם. לא ברור אם הפצוע קל היה כלל במכונית.

במקביל, הגיעו לזירה כוחות גדולים של משטרה שהחלו בחקירת נסיבות המקרה. "הוזעקנו לזירת האירוע בעקבות שמיעת פיצוץ . בזירה היו שני כלי רכב שנפגעו מהפעלת מטעני חבלה", סיפר מפקד מחוז ת"א ניצב בנצי סאו. "כתוצאה מההפעלה אנחנו יודעים על כך שאזרח תושב יפו בתחילת שנות ה--20 לחייו מצא את מותו".

כוחות המשטרה בזירה (עזרי עמרם)

רצח שני בתוך חמישה ימים

על פי הערכת המשטרה, ההרוג קשור לטאהר לאלא, שנורה למוות בחודש פברואר האחרון לאור יום בטיילת בתל אביב. זמן קצר לאחר חיסולו של לאלא, שנורה למוות על ידי מתנקשים רעולי פנים, עצרה המשטרה ארבעה חשודים, קרובי משפחתו, שעל פי החשד היו בדרכם לבצע פיגוע נקמה ברוצחיו. לא ברור בשלב זה האם הקשר ללאלא הוא הגורם לחיסול שהתרחש ביפו היום.

מדובר במקרה הרצח השני בתוך חמישה ימים לאחר שבמוצאי שבת נורה בראשו גבר בן 32 סמוך למכללת תל-אביב ביפו. הוא פונה על ידי פרמדיקים של מד"א לבית החולים וולפסון בחולון במצב קשה מאוד, ובהמשך נקבע מותו. במשטרה בודקים האם יש קשר בין שני המקרים.

"אנו מתייחסים בחומרה רבה לרצח הזה. אנחנו מעריכים שיש קשר בין שני האירועים", ציין מפקד מחוז תל אביב. "האירוע הראשון מתחבר לנו ואנחנו משקיעים הרבה מאוד מאמצים ומעריכים מי עומד מאחורי שני אירועי הרצח הללו".

בחודשים האחרונים הפכה תופעת החיסולים הפליליים למכת מדינה של ממש. בעקבות שורת המקרים, הוטחה ביקורת קשה במשטרה, שלא הצליחה לפענח את מרביתם. "ברצף האירועים האחרון אין שום חוט מקשר", אמר מנגד מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו לחדשות 2 לאחר חיסולו של לאלא. "ידענו בעבר תקופות קשות יותר", הוסיף מפכ"ל המשטרה. "אני מסכים שהאירועים האחרונים פוגעים בתחושת הביטחון של הציבור, אבל הפרסומים וההשתלחויות בשוטרים ובמשטרה כולה - אינם תורמים דבר".