חשד לפשע שנאה בחיפה: כתובות נאצה נגד ח"כ זועבי רוססו בבית ספר

הורים בבית ספר ערבי בחיפה נחרדו לגלות בשעות הבוקר כי במקום רוססו כתובות נאצה וכתובות נגד ח"כ חנין זועבי, ככל הנראה בעקבות התבטאויותיה בנוגע לנערים החטופים. במקום נמצאו גם סימנים לניסיון הצתה. "זה מצער, תג המחיר הגיע גם לחיפה", אמר אחד ההורים

חשד לפשע שנאה בעיר המזוהה עם דו-קיום בישראל: הורים לתלמידים שהגיעו הבוקר (חמישי) לבית ספר ערבי בחיפה נחרדו לגלות כי במקום רוססו כתובות נאצה. בין היתר נכתב: "מוות לערבים", "תג מחיר", וכן כתובות נגד ח"כ חנין זועבי, ככל הנראה בעקבות טענותיה כי חוטפי שלושת הנערים בשומרון אינם טרוריסטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמו כן נבדק חשד לניסיון הצתת המקום, לאחר שבמספר מוקדים נמצאו סימנים לכך - בתוך בית הספר, בחצר ועל קירות המבנה. "הגענו הבוקר לבית הספר ומצאנו את הכתובות, מדובר במוסד חינוכי הנמצא בלב שכונה שהרוב בה יהודי", סיפר גורם המקורב לבית הספר בשיחה עם חדשות 2 Online. "תג המחיר הגיע גם אלינו, זה דבר מצער מאוד".

בשעות הבוקר הוזעקו למקום כוחות משטרה שהחלו בבדיקת האירוע ובמחיקת הכתובות. מספר מהורי התלמידים בבית הספר הביעו אכזבה מכך שלטענתם המשטרה נמנעה מלפרסם את דבר המעשה. "זה ניסיון להסתיר את מה שקרה, צריך לומר בפה מלא - תג מחיר התרחש בחיפה", אמר אחד ההורים.

ח"כ זועבי, ארכיון (רויטרס)

"גורמים קיצוניים ומסוכנים מנצלים את האירועים הקשים האחרונים בישראל על מנת להשתלט על השיח הציבורי", טען היום ראש עיריית חיפה יונה יהב בעקבות התקרית. "לשמחתי, חיפה מצליחה כבר למעלה ממאה שנים להיות איש של שפיות, שיתוף, וסבלנות. לכן, אני אומר לכם היום בנחרצות - כל ניסיון של גורמים מסיתים, קיצוניים ואלימים, הבאים מן החוץ על מנת להסית את הציבור בחיפה יכשל כישלון חרוץ, כפי שנכשל כבר בעבר".

"תושבי חיפה כולם, יהודים, נוצרים, מוסלמים, דרוזים ובהאיים, ימשיכו להקיא מקרבם את הרוע והאיוולת", הוסיף יהב. "גורמי הביטחון בעיר מניחים שמדובר בגורמים קיצוניים שבאו מחוץ לעיר וכן הערכות הוא שמדובר במעשה מכוער אך נקודתי והמבצעים ייתפסו".

נבדק חשד להצתה

לפני מספר ימים טענה ח"כ זועבי כי חוטפי הנערים אינם טרוריסטים, דבריה גרמו לסערה ולקריאות להדיחה מהכנסת. מאז לדבריה, קיבלה פניות ואיומים בלתי פוסקים לטלפון הנייד שברשותה. "זה לא מבהיל אותי, אני לא נרתעת", אמרה זועבי.

בשל כך הוחלט בכנסת להצמיד לה אבטחה שתלווה אותה, אך אתמול הבהירה בשיחה עם חדשות 2 Online, כי בכוונתה לוותר על השירות. עוד הוסיפה כי היא משוכנעת שלא תודח מהכנסת. "לא עברתי על החוק", טענה חברת הכנסת הנמצאת במרכז הסערה.