הוארך מעצר קרוביו של הצעיר ממשפחת זועבי, שחשודים באיומים וניסיון חטיפה

סערת הסרטון של משפחת זועבי מסרבת לדעוך: בית משפט השלום במצרת האריך את מעצרם של קרובי הצעיר בן ה-16 שהביע תמיכה בישראל. השלושה - אביו, דודתו וסבתו - חשודים שניסו לחטוף אותו לג'נין ולפגוע בו

סערת סרטון התמיכה של בן משפחתה של ח"כ זועבי: בית משפט השלום בנצרת האריך היום (ג') ביומיים את מעצרם של שלושה מקרובי משפחתו של הנער בן ה-16 תושב נצרת, שהעלה לפני שלושה ימים סרטון ליוטיוב בו הוא קורא לצבא להיכנס לחברון ולשחרר את החטופים. השלושה - אביו, סבתו ודודו של הנער - נעצרו בחשד שאיימו על הנער וניסו לחטוף אותו לג'נין כדי לפגוע בו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמו של הנער שהתייצבה לבית המשפט אמרה לחדשות 2 Online: "הבן שלי הוא נער צעיר שכצעד הומני החליט לתמוך במשפחות החטופים, והוא החזיק בדגל ישראל. אני מתפלאת על כל אלה שמבקרים אותו ואותנו - מה הוא יחזיק, את דגל ירדן? הוא חי בישראל ומזדהה עם המדינה שלו. הוא עשה את זה לאות הזדהות עם הנערים החטופים ולא פגע באף אחד, וגם אני כאמא מזדהה עם המשפחות של הנערים ועם מה שהן עוברות עכשיו".

"אני קוראת לכולם ערבים ויהודים לא לפגוע בנערים וילדים בסכסוך העקוב מדם, ואני מקווה שהנערים יחזרו בשלום", הוסיפה האם. "גם המשפחה שלי קיבלה איומים על חיינו. אני לא מבינה מה הם רוצים, צריך לכבד את הדעה שלו - אפשר להתנגד לה באופן דמוקרטי ולא על ידי איומים. אני לא חושבת שאביו וסבתא שלו ודודו יפגעו בו. הם רק ביקשו שיוריד פרופיל כדי שאף אחד מאיתנו לא ייקבל איום על חייו".

האב החשוד: "לא דובים ולא יער"

השופט חנא סבאג האריך את מעצרם וקבע כי "יש חשד סביר שהם באמת ניסו לפגוע בנער". הסבתא קיבלה את רשות הדיבור ושאלה: "האם ייתכן שאני הייתי פוגעת בנכד שלי? פנינו אליו כדי להרגיע אותו כי כולם קיבלו איומים, לא רצינו להגיע לרמה הזו".

גם אביו של החשוד הכחיש את המעשים המיוחסים לו: "הם חושבים שאני רציתי לחטוף את הבן שלי לג'נין? לא ביקרתי בג'נין בכלל, לא אפגע בבן שלי. דיברתי איתו, שוחחתי אתו ואמרתי לו לשים דברים בפרופורציות כדי שאף אחד לא ייפגע. לא דובים ולא יער".

עו"ד אלבר מני, המייצג את האבא, אמר לחדשות 2 Online: "מרשי מכחיש הכול ועובדה שמעצרו הוארך רק ביומיים, כי החשדות אינם חזקים דיים ואנחנו מקווים שבחמישי הוא ישוחרר". עו"ד מוראד מפרע, המייצג את החשודים הנוספים, טען כי הדוד והסבתא "מכחישים הכול וטוענים שרק רצו להרגיע את המצב במיוחד אחרי גל השנאה שהועבר כלפי אותה משפחה והכול במטרה להרגיע ולא לפגוע".

"צעיר לא מגובש". ח"כ זועבי (AP)

הנער: "ישראל פה להישאר מדינה יהודית ודמוקרטית"

בסרטון שחולל סערה פונה הנער בשלוש שפות - עברית, ערבית ואנגלית - לחוטפים וקורא לממשלתו של אבו מאזן טרוריסטית. "לטרוריסטים שחטפו את הילדים שלנו - תחזירו אותם ועדיף לכם להחזיר אותם עכשיו", הכריז קרוב משפחתה של זועבי בסרטון. אז הוא פנה לנתניהו ואומר: "לראש הממשלה שלנו ולכל הממשלה שלו - תפסיקו לשתף פעולה עם מחבלים וטרוריסטים. הרשות הפלסטינית הם הטרוריסטים הכי גדולים. שלשום הנערים האלו נחטפו, מחר זה יכול להיות אני, אתה או כל ישראלי אחר".

"האויבים שלנו לא מבחינים בין יהודים וערבים שחיים בישראל בשבילם אנחנו כולנו אחד, כולנו ישראלים ואתם יודעים מה? אני גאה בזה, אני ישראלי ואני אשאר ישראלי", ממשיך קרוב משפחתה של חנין זועבי. "שוב: עדיף לכם להחזיר אותם. ישראל פה להישאר כמדינה יהודית, דמוקרטית". בסיום הסרטון, שכבר הפך לוויראלי, נראה הנער מניף את דגל ישראל וקורא: "עם ישראל חי".

המסר המצולם, שהועלה ליו טיוב לפני יומיים, עורר ביקורת רבה ברשתות החברתיות, מצד אזרחים ערבים שזעמו על התנהלותו של הנער מנצרת. בין המבקרים היתה גם קרובת משפחתו, ח"כ חנין זועבי שטענה כי "מדובר בצעיר שלא מגובש תודעתית".