הסערה נמשכת: תלונה במשטרה נגד ח"כ זועבי

קצין מחיל האוויר הגיש תלונה במשטרה בגין הסתה לאלימות לאחר ששמע שחברת הכנסת (בל"ד) אמרה כי חוטפי הנערים "אינם טרוריסטים" וכי הממשלה אחראית לחטיפתם. הוא אף קרא "להציף את המשטרה בתלונות נגדה"

עוררה סערה, שוב. ח"כ זועבי (AP)

סערת זועבי נמשכת: אמירותיה של חברת הכנסת מבל"ד שלפיה "החוטפים אינם טרוריסטים" וישראל היא האחראית לחטיפתם של שלושת הנערים, מעוררת זעם גם בקרב קציני וחיילי צה"ל שעוסקים כעת במבצע "שובו אחים" למציאתם של שלושת הנערים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר (ג') החליט קצין צה"ל בדרגת סרן מחיל האוויר לעשות מעשה. הוא ניגש לתחנת המשטרה והגיש נגד חברת הכנסת תלונה בגין הסתה לטרור ואלימות. הקצין, שמשרת במדור שילוב חרדים בחיל האוויר, צירף בסטטוס שפרסם בפייסבוק את טופס הגשת התלונה למשטרת מרחב דן, יחד עם סעיפי החוק הרלוונטיים ואת הידיעה שהועלתה באתרי חדשות 2 Online על התבטאויותיה. הוא זכה ליותר מ-100 לייקים ולתגובות אהדה רבות מצד הגולשים.

"אציין שאני לא אדם פוליטי אבל חיינו בארץ הזו אינם פוליטיים", כתב. "חברים, אני קורא לכולכם: גלו אזרחות טובה והציפו את תחנת המשטרה הקרובה לביתכם בתלונות. כל תלונה חייבת להיבדק והיא תזומן לכל תחנות המשטרה בארץ; כך בטוח לא יהיה לה זמן לצאת לשיט תענוגות בטורקיה". בנוסף, הוגשו למשטרה עוד תלונות עליה מצד מספר אזרחים.

הסטטוס שהעלה הקצין לפייסבוק (פייסבוק)

פניות ליועץ המשפטי לממשלה, ריב קולני בכנסת

הסערה החלה אחרי שחברת הכנסת זועבי התייחסה בריאיון לרדיו 102FM לסרטון שפרסם קרוב משפחתה בו כינה את החוטפים טרוריסטים והאשים את אבו מאזן בחטיפה. "הם לא טרוריסטים, גם אם אני לא מסכימה איתם. הם אנשים שלא רואים שום פתח לשנות את המציאות שלהם והם נאלצים להשתמש באמצעים האלה, עד שישראל תתפכח קצת, עד שהאזרחים של ישראל והחברה תתפכח קצת ותרגיש את הסבל של האחר", טענה זועבי בריאיון.

לאחר מכן עוד החריפה את אמירותיה ובשיחה עם חדשות 2 Online האשימה את ראש הממשלה בנימין נתניהו בחטיפה. "לא הפלסטינים אחראים לחטיפת הנערים - אלא ראש הממשלה נתניהו וממשלת ישראל. ישראל אחראית לחטיפה כי כולם קורבנות של המדיניות האלימה והכוחנית", הוסיפה חברת הכנסת מבל"ד.

דבריה עוררו גל של תגובות חריפות ופנייה ליועץ המשפטי לממשלה מצידה של השרה לימור לבנת וסגן שר הדתות אלי בן דהן. "לא רק החוטפים הם טרוריסטים גם חנין זועבי היא טרוריסטית", קרא השר אביגדור ליברמן. "דינם של החוטפים ודינה של המסיתה מעודדת החטיפות זועבי צריך להיות זהה".

גם חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד-ביתנו) הצטרפה לקריאות נגד יריבתה הפוליטית. "לא התפלאתי לשמוע את הצהרתה" אמרה רגב. "איך בוגדת כמותה יכולה להאשים אותם? היא הרי באה מהמילייה שלהם. מקומה לא איתנו אלא בעזה. כמו שאמרתי בעבר: בוגדת תמיד תישאר בוגדת. רוחי לעזה יא חיינא".

אמירותיה הביאו לריב קולני בוועדה לקידום מעמד האישה שהתכנסה היום. יושבת ראש הוועדה ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) ניצלה את הבמה ושאלה את חברת הכנסת זועבי: "איך את מעזה לדבר כך?" חברת הכנסת מבל"ד לא נשארה חייבת, והישיבה הפכה לזירת התקוטטות בצעקות בין הח"כיות. זועבי אמרה לה: "תסתמי את הפה, את לא צנזור". בעקבות העימות, הגישה ח"כ לביא קובלנה לוועדת האתיקה.