בפעם השלישית: ח"כ בנימין בן אליעזר נחקר

לאחר שפרש מהמרוץ לנשיאות ונחקר בחשד שקיבל כספים שלא כדין, הגיע הבוקר חבר הכנסת בנימין בן אליעזר פעם נוספת לחדר החקירות. על פי החשד, קיבל פואד כספים מאיש העסקים אברהם נניקשווילי

שוב בחדר החקירות: חבר הכנסת בנימין (פואד) בן אליעזר הגיע הבוקר (ב') פעם נוספת למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה, שם הוא נחקר באזהרה בחשד שקיבל כספים שלא כדין, דבר שגרם לו להודיע על פרישתו מהמרוץ לנשיאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זוהי חקירתו השלישית של חבר הכנסת במשטרה. החקירה הראשונה, שפוצצה את הפרשה, התקיימה ערב הבחירות לנשיאות ובעקבותיה הודיע בן אליעזר על פרישתו מהמרוץ שבו נחשב לאחד המועמדים המובילים. בשבוע שעבר, נחקר בן אליעזר בפעם השנייה. החשד הוא, שבן אליעזר קיבל סכום כסף גדול מאיש העסקים אברהם נניקשווילי.

לאחר החקירה הראשונית, הגיעו חוקרי המשטרה לכספת שבבעלותו. בכספת, שמצויה בסניף בנק דיסקונט בירושלים, נמצאו כ-600 אלף דולרים. בתחילה, הכחיש ח"כ בן אליעזר את קיומה של כספת המזומנים, אולם לאחר שיחה שקיים עם עורך דינו, נבות תל צור, הוא אישר במהלך חקירתו באזהרה כי הוא מחזיק בכספת ובה סכום העומד על עשרות אלפי שקלים. החוקרים לעומת זאת, צדקו בהערכתם כי הסכומים שהיו בכספת משמעותיים יותר מכפי שסברו תחילה.

בנוסף לגילויים בנוגע לכספת, גורמים משפטיים בכירים מעריכים כי הסכם ההלוואה בין ח"כ בן אליעזר לאיש העסקים אברהם נניקשווילי הוא פיקטיבי. הסיבה לחשד נובעת משום שבהסכם ההלוואה שנחתם בשנת 2011 אין סעיף המתייחס לריבית, אך יש בו סעיף הנוגע למועד הפירעון. מהחקירה עולה כי מועד הפירעון, שצוין בהסכם בין השניים, היה אמור להתרחש לאחר שבן אליעזר ימכור נכס בבעלותו. הנכס נמכר למעשה כחצי שנה לאחר שנחתם הסכם ההלוואה. מאז חלפו מספר שנים, אך הכסף לא הושב ולכן מתחזקת ההערכה שמדובר בהסכם הלוואה פיקטיבי.

פרקליטיו של בן אליעזר טענו מתחילת החקירה כי מעולם לא קיבל כספים שלא כדין וכי מועד תחילת החקירה - בזמן כה קרוב לבחירת הנשיא - תמוה. בחקירתו הקודמת טען בן אליעזר כי רוב הכסף שייך לבנו ונועד לרכישת דירה. בשיחה עם מקורביו הוא הבהיר: "לא נתתי מאומה בתמורה למיליארדר אברהם נניקשווילי".