פרשת הרפז: אשכנזי נחקר בפעם השנייה

הרמטכ"ל לשעבר הגיע הבוקר למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה, שם הוא נחקר על מעורבותו בפרשת המסמך המזויף. גם אשתו של אשכנזי, רונית, זומנה לחקירה. אשכנזי חשוד בביצוע עבירות הפרת אמונים, שיבוש מהלכי חקירה ומסירת מידע לגורם בלתי מוסמך

אחרון הנחקרים? אשכנזי (AP)

הרטמכ"ל לשעבר רא"ל (במיל') גבי אשכנזי נחקר הבוקר (א') בפעם השנייה באזהרה, בשל מעורבותו לכאורה בפרשת הרפז. אשכנזי נחקר במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בחשד לביצוע עבירות הנוגעות להפרת אמונים, שיבוש הליכי חקירה ומסירת מידע לגורם בלתי מוסמך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למשרדי היחידה הגיעה גם רעייתו של הרמטכ"ל לשעבר רונית אשכנזי, בחשד שהיתה מעורבת אף היא בפרשה.

ביום חמישי נחקרו אשכנזי ורעייתו לראשונה במשרדי יחידת להב 433, בשל החשד שהיו מעורבים בפרשת המסמך המזוייף. מקורביו של אשכנזי מסרו אז כי בכוונת הרמטכ"ל לשעבר לשתף פעולה באופן מלא עם החוקרים, "בתקווה להגיע לחשיפת כל האמת בפרשה".

בשבוע שעבר נחקר שוב באזהרה מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט, ששימש כפרקליט הצבאי בזמן הפרשה, במשך כעשר שעות במשרדי היחידה - וזאת בחשד לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים.

נחקר באזהרה. אביחי מנדלבליט (אבי אוחיון לע"מ)

במצעד הנחקרים: בכיר במשרד הביטחון

חקירתו של מנדלבליט הגיעה לאחר שבחודש שעבר נחקר במשטרה בכיר במשרד הביטחון. הבכיר נחקר באזהרה בחשד לשיבוש הליכי חקירה והפרת אמונים. החשד שנבדק הוא כי הבכיר היה מודע למעורבותם של קצינים בצה"ל בפרשה.

הבכיר, שידוע כמקורבו של בועז הרפז, נחקר אף הוא במשרדי יחידת להב 433 בלוד. הוא חשוד בהדלפה והעברת מידע ממשרד ראש הממשלה ללשכת הרמטכ"ל אשכנזי.