בית המשפט אישר: גופות הילדים מישרש יוטסו לארצות הברית

בית המשפט קיבל את בקשת אמם של שני הילדים שעל פי החשד נרצחו על ידי אביהם, וגופותיהם יוטסו לארצות הברית - שם היא מתגוררת בשנים האחרונות. הטסת הגופות תתבצע בתום נתיחתן ולא יאוחר מיום שני הקרוב

הילדים שנרצחו (חברי המשפחה)

בית המשפט לענייני משפחה אישר היום (ו') את הטסת גופותיהם שני הילדים ממושב ישרש שנרצחו על פי החשד על ידי אביהם לפני כיומיים. בית המשפט קיבל את בקשת אמם של הילדים להביא את גופות הילדים לקבורה בארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השופטת אליה נוס קבעה כי הגופות יוטסו לארצות הברית לאחר סיום נתיחתן, אך לא יאוחר מיום שני הקרוב. הדיון התקיים במעמד נציגיהם של האם והאב הנחשבים כאפוטרופוסים של הילדים. האב לא התנגד לבקשת האם להטיס את הגופות לארצות הברית.

"לנוכח הסכמתו של האב בפני בית המשפט לקבל את בקשתה של האם להטיס את גופות הקטינים לצורך קבורתם בארה"ב ולנוכח עמדת המשטרה אשרה הותיר את ההחלטה בבקשה לשיקול דעתו של בית המשפט, הריני מורה על קבלת הבקשה בכפוף לכך שהפעולות יבוצעו בתיאום עם משטרת ישראל", קבעה נוס.

עו"ד עדי רז, מנהלת לסיוע משפטי לנשים בענייני במרכז רקמן שייצגה את האם, בירכה על החלטת בית המשפט. "זה המעט שניתן היה לעשות עבור האם ששלחה את ילדיה לארץ על פי הסכמי ראייה וקיבלה אותם בחזרה בארון", אמרה. "האם עברה לארצות הברית לאחר שחוותה אלימות וקשיים כלכליים. בית המשפט אישר את בקשתה וכעת הילדים ייקברו בסמוך למקום מגוריה במרכז ארצות הברית".

מעצרו של האב הוארך

האם העבירה בימים האחרונים באמצעות נציגיה את הבקשה להטסת הגופות לארצות הברית, זאת מאחר ושם היא מתגוררת בשנים האחרונות, והיא מעוניינת ששם הם ייקברו. במשפחתו של האב, לעומת זאת, הביעו אז התנגדות לבקשה, אך האב לא הביע התנגדות בבית המשפט היום.

אתמול (ה') האריך בית משפט השלום בראשון לציון בשמונה ימים את מעצרו של האב החשוד בדקירתם למוות של שני ילדיו. נציג המשטרה טען במהלך הדיון כי "מדובר בתיק רצח מזעזע, אנחנו מבקשים להאריך את מעצרו כדי לסיים את החקירה".

פרקליטו של האב, עורך הדין רן אלון מהסניגוריה הציבורית, אמר לשופטת כי הוא מתקשה לקבל ממרשו תשובות על שאירע בליל אמש. "התרשמתי מאדם שעל אף השקט החיצוני שמוקרן הוא סוער בפנים", אמר הסניגור. "היה לי קשה לקבל ממנו תשובות, הוא מאוד מהורהר ולאו דווקא בשל האירוע. הוא מסר לי שאינו רוצה להישלח לבדיקה פסיכיאטרית".