חשד: בת 14 נרצחה בגלל "כבוד המשפחה"

המשטרה עצרה לאחר סריקות שני צעירים, בני 18 ו-20, בחשד שרצחו הלילה ביריות נערה בת 14 בכפר טובא-זנגרייה שבצפון. מעצרם של השניים הוארך עד ליום חמישי. במשטרה חושדים שהנערה נרצחה על רקע סכסוך בין משפחות. אתמול והבוקר: שתי תקריות ירי נוספות בכפר קאסם ובחיפה

פאטמה היב (חדר החדשות בווטסאפ)

המשטרה עצרה לפנות בוקר (ו') שני חשודים, בני 18 ו-20, בחשד שרצחו הלילה את פאטמה היב, נערה בת 14 מהכפר טובא-זנגרייה שבגליל, על רקע סכסוך בין משפחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היב נורתה אמש בפלג גופה התחתון ובבטנה, וצוות של מד"א פינה אותה לבית החולים זיו בצפת כשמצבה אנוש. כשהגיעה לבית החולים נקבע מותה. מאוחר יותר החליט בית המשפט להאריך את מעצרם של שני החשודים עד ליום חמישי.

מחקירה ראשונית עולה כי בתקופה האחרונה נעדרה היב מביתה למשך תקופות ארוכות, האחרונה היתה מתחילת החודש ועד יום רביעי, אז השיבו אותה לביתה רשויות הרווחה ביישוב. עם זאת, בשלב זה נבדקים כל כיווני החקירה.

זירת הרצח בטובא זנגרייה (חטיבת דובר המשטרה)

לזירת הרצח הגיע מפקד המחוז הצפוני ניצב זהר דביר, שקיים הערכת מצב בסיומה הוחלט להטיל את החקירה על היחידה המרכזית שבמחוז הצפוני.

משפחתה על הנערה הפנתה אצבע מאשימה לעבר המשטרה: "היא נעדרה מזה שבועיים והוגשה תלונה במשטרה, ואם היו לוקחים אותה ברצינות אולי הרצח היה נמנע". לדבריהם, לא ברור איך דיווח על היעדרות של נערה בת 15 מביתה לא זוכה להתייחסות הראויה לטענתם.

שני פצועים קשה מירי בכפר קאסם וחיפה

בנוסף, אירעו שני מקרי ירי נוספים הלילה והבוקר. בכפר קאסם נורה ונפצע קשה גבר בשנות ה-40 לחייו. הירי בוצע בעת שהאיש ישב במכוניתו, צוות של מד"א פינה אותו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

בקרית אליעזר שבחיפה נורה ונפצע קשה גבר כבן 30 מירי לעבר מכוניתו. צוות של מגן דוד אדום טיפל בו במקום והעבירו לבית החולים רמב"ם בחיפה. המשטרה עצרה חשוד במעשה. חשוד נוסף עדיין לא אותר.