אם הילדים מבקשת לקבור אותם בארה"ב

סכסוך בין משפחתו של האב הרוצח לבין האם שאיבדה את ילדיה: היא מבקשת שבן ה-10 ובת ה-12 יובאו למנוחות במקום מגוריה בארה"ב. מנהלת המקלט לנשים מוכות שבו שהתה סיפרה הערב על מצבה הקשה: "היה קשה מאוד לשמוע ממנה"

הילדים שנרצחו (חברי המשפחה)

בניגוד לדיווחים קודמים, אמם של בן ה-10 ובת ה-12 שנרצחו לפנות בוקר על ידי אביהם במושב ישרש, אינה מתכוונת להגיע לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסביבתה של האם אומרים שהיא מבקשת להטיס את גופות הילדים לארה"ב, שם היא מתגוררת בשנים האחרונות, והיא מעוניינת ששם הם ייקברו. במשפחתו של האב, לעומת זאת, מתנגדים לבקשה זו ורוצים שהילדים ייטמנו באדמת ישראל.

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (ה') בשמונה ימים את מעצרו של האב החשוד בדקירתם למוות של שני ילדיו. נציג המשטרה טען במהלך הדיון כי "מדובר בתיק רצח מזעזע, אנחנו מבקשים להאריך את מעצרו כדי לסיים את החקירה".

פרקליטו של האב, עורך הדין רן אלון מהסניגוריה הציבורית, אמר לשופטת כי הוא מתקשה לקבל ממרשו תשובות על שאירע בליל אמש. "התרשמתי מאדם שעל אף השקט החיצוני שמוקרן הוא סוער בפנים", אמר הסניגור. "היה לי קשה לקבל ממנו תשובות, הוא מאוד מהורהר ולאו דווקא בשל האירוע. הוא מסר לי שאינו רוצה להישלח לבדיקה פסיכיאטרית".

"הוא לא היה בן אדם שצפינו שיעשה דבר כזה", אמר קרוב משפחתו ביום שלאחר האסון. "ישבנו בערב והכל היה בסדר. הוא היה אבא נורמטיבי למופת ואהב את הילדים שלו. קרה לנו אסון כבד ואנחנו לא יודעים איך זה קרה".

מנהלת המקלט לנשים מוכות בירושלים, מירי בן שלום דור, שם שהתה האם עם ילדיה, סיפרה כי בשיחתה עם האם היא אמרה לה כי בחרה להישאר בארצות הברית ולא לחזור לישראל בשלב זה. עוד הוסיפה דור כי האם "שבורה, היה קשה מאד לשמוע ממנה".

דור טוענת כי במקרה זה, בניגוד למקרים רבים אחרים מסוג זה, "לא ניתן להגיד ש'הכתובת הייתה על הקיר'. היא כן סבלה מהתנהגות אובססיבית ואלימה מצידו, אבל לא תיארנו לעצמנו שהוא מסוכן עד כדי כך".

האב, כך תיארה דור, כעס מאד על המעבר של האם עם ילדיה לארצות הברית: "הרצון שלה לעזוב את הארץ עורר בו כעס, וכנראה שהתעוררו בתקופה זו דפוסים שלא זיהינו אז".

"הוא שמח לקראת בואם של הילדים"

יוסף מלכי, חבר ושכן של המשפחה, מספר כי לא היו שום סימנים מקדימים לאירוע: "בדיוק ההפך, הוא היה שמח שהילדים באים, הוא הכין בשבילם דברים. הבן היה הולך איתו לבית הכנסת ותמיד שהם היו איתו הם נראו כמו משפחה שמחה. גם הילד לא הראה שום סימנים של מצוקה ליד אבא שלו".

"מדובר באדם נחמד, צנוע, ביישן שלא מדבר הרבה. אבא שלו חבר טוב שלי והוא ביקש ממנו לדבר עם הבן כדי לראות שהכל בסדר, מלכי מוסיף. "הוא סיפר לי על הליך הגירושים מאשתו. בתקופה האחרונה הוא היה קצת מדוכדך אבל לקראת ההגעה של הילדים מצב הרוח שלו מאוד השתפר. לא ידעתי על שום דבר שיכול לקראת בואם של הילדים. האבא שלו, הסבא של הילדים, שבור לגמרי, הוא לקה בליבו אחרי האירוע והוא מאושפז בבית חולים".

"הכל היה בסדר בשעות האחרונות"

על שעותיהם האחרונות של הילדים סיפר קרוב משפחתם כי עוד בשעות הערב שיחקו יחד עם יתר ילדי המשפחה בארוחת הערב. "כולנו אכלנו יחד ושמחנו איתם", הוא אמר. "הלכנו הביתה בסביבות 22:00 בלילה ואחרי שעתיים נודע לנו הנורא מכל".

"הכל היה בסדר בשעות האחרונות", ציין קרוב המשפחה. "לא היה שום דבר חריג והוא לא הראה שום סימני מצוקה. הילדים שיחקו עם כל בני הדודים שלהם. הוא תמיד היה אופטימי שהכל יהיה בסדר ויחזור להיות כמו שצריך. אנחנו לא יודעים להגיד את הסיבה לרצח".

לדבריו, לאב היה קשה בעקבות הריחוק מילדים, אך לטענתו היו סימנים שהעידו על הזוועה שעתידה לבוא. "הוא לא היה אותו בן אדם, אבל לא במצב כזה קיצוני", ציין הקרוב. "שמחת החיים שלו קצת פחתה, הוא נהיה בן אדם אחר. הוא ציפה מאוד להגעת הילדים - אנחנו משפחה מאוד מלוכדת".