חשד: מנדלבליט הדליף חומרי חקירה בפרשת הרפז לאשכנזי

החשד נגד מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט הוא שהדליף חומרים מסווגים מישיבות שנערכו אצל היועץ המשפטי וינשטיין בפרשת הרפז – היישר אל הנחקר הראשי, גבי אשכנזי. אשכנזי עצמו ממשיך להאשים את ברק בכל השתלשלות הפרשה, ורעייתו טוענת כי בינה ובין בועז הרפז היה קשר רכילותי בלבד, והוא לא פעל מטעם מי מבני הזוג

פרשת מסמך הרפז: מזכיר המדינה לשעבר אביחי מנדלבליט חשוד שהדליף חומר מסווג מדיונים שנכח בהם שנגעו לפרשת המסמך לגבי אשכנזי - הנחקר המרכזי בפרשה. מנדלבליט נחקר היום (ה') בפעם השלישית, ובמקביל אשכנזי עצמו ממשיך לטעון כי מעשיו של שר הביטחון לשעבר ברק עומדים מאחורי כל הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אביחי מנדלבליט, אלוף במילואים ששירת בין השאר כפרקליט הצבאי הראשי, חשוד בעבירות של שיבוש מהלכי חקירה והפרת אמונים. עיקרי עבירת הפרת האמונים, על פי החשד, הם שמנדלבליט הדליף לגבי אשכנזי חומר מדיונים סגורים שנערכו אצל היועץ המשפטי לממשלה ונגעו לפרשת הרפז. בדיונים אלו הוא הוזהר על ידי המשטרה מפורשות שאסור לו לעדכן איש על הנאמר בהם.

למרות זאת, כך מאמינים במשטרה, מנדלבליט הדליף חומרים מהישיבות הללו למי שהוא הנחקר המרכזי בפרשת הרפז - הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי. אשכנזי עצמו נחקר גם היום במשך 11 שעות, והוא צפוי להיחקר גם בשבוע הבא. גם רעייתו רונית נחקרת, בנפרד ממנו, במקביל לחקירתו.

מאשים את ברק: גבי אשכנזי (AP)
החוקרים הראו לאשכנזי תמלילים של חלק מההקלטות הנמצאות בידי המשטרה. השוטרים מאפשרים לאשכנזי לספר את הגרסה שלו לאירועים, על התנאים בהם הוא היה נתון תחת שר הביטחון ברק. אשכנזי טוען כי היו לו קשיים אדירים בניהול הצבא, כשבין השאר ברק סירב להאריך את כהונתו מטעמים אישיים.

רונית אשכנזי חשודה בשיבוש מהלכי חקירה. היא אומרת שהקשר בינה ובין בועז הרפז היה רכילותי בלבד, וטוענת כי הוא לא פעל בשליחותה ולא בשליחות בעלה.