במשטרה מודים: "ידענו על פרשות בן אליעזר ושטרית"

החשדות והשמועות בעניין שניים מהמועמדים המובילים לנשיאות, מאיר שטרית ובנימין (פואד) בן אליעזר, היו ידועות וטופלו - כך נמסר הערב מהמשטרה עקב הביקורת. בהודעה ביקשה המשטרה להבהיר כי "לא כל מידע מוביל לחקירה פלילית, חקירת בן אליעזר החלה בגלל ראיות חדשות"

בן אליעזר ושטרית (חדשות 2)

משטרת ישראל פרסמה הערב הודעת הבהרה בה היא מתגוננת מפני האשמות לפיהן ידעה ולא טיפלה בפרשת הכספים של חבר הכנסת בנימין (פואד) בן אליעזר ופרשת העוזרת של מאיר שטרית. "שני המקרים טופלו בעבר באגף החקירות והמודיעין באופן מקצועי, נבדקו לעומק והתקבלו החלטות מקצועיות בהתאם לאופי המידע, לחומרים המצויים בידינו בנקודת הזמן, ממצאי הבדיקה ונסיבות העניין", נמסר מהמשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד נמסר בעניין חקירתו של בן אליעזר כי "המידע הועבר לגורמים הרלוונטיים להמשך טיפול ולאחרונה, בהינתן חומרים חדשים ומידע חדש, השתנו הנסיבות ופעלנו בהתאם. מטבע הדברים לא כל מידע מוביל לפתיחה בחקירה פלילית. ברצוננו להדגיש כי בכל הצמתים בעבר וכך גם ננהג בעתיד, בהן למשטרת ישראל קיים מידע שמצריך לפעול בציר המודיעיני או החקירתי, תמיד יגבר השיקול הענייני והמקצועי ותו לא".

600 אלף דולר בכספת של פואד

החוקרים מצאו כ-600 אלף דולר בכספת של בן-אליעזר בסניף הבנק שלו בירושלים. במשטרה חושדים שמדובר בכספים שפואד קיבל שלא כדין. הוא טוען שרוב הכסף שייך לבנו ונועד לרכישת דירה. בשיחה עם מקורביו הבהיר: "לא נתתי מאומה בתמורה למיליארדר אברהם נניקשווילי".

בנימין בן אליעזר (AP)

כשהוא שוטח את גרסתו הסביר בן אליעזר למקורבים מדוע נמצאו בכספת סכומים גדולים מאלו עליהם דיווח בחקירה: "שאלו אותי אם יש לי כספת, אמרתי שכן. שאלו אותי אם אהיה מוכן שיפתחו אותה, אמרתי 'בשמחה' ונתתי את המפתח. 60,000 דולר שייכים לי כמו שדיווחתי. 450,000 דולר זה פיקדון של הבן שלי שנתן לי ואמר: 'תחזיק לי את זה עד שאני אקנה דירה'. למזלי הרע נתפסתי כך, עם הסכום הזה, בכספת. הבן שלי עושה עסקים בארצות הברית".

על הצ'ק שנפדה ב"צ'יינג'" אמר בן אליעזר: "מדובר ב-350,000 דולר שהעביר לי הבן שלי עם מכתב לרכישת הדירה שלי ביפו. הכסף הועבר מארצות הברית ושלחתי לצ'יינג' אדם בשמי באופן מסודר עם תעודת הזהות שלי".

שטרית שילם 270 אלף שקלים לעוזרת הבית

יושבת ראש מפלגת התנועה ושרת המשפטים ציפי לבני שוחחה אמש עם חבר הכנסת ממפלגתה מאיר שטרית, שלדבריה התחייב בפניה כי הוא מעולם לא הטריד מינית נשים. השיחה הזו התקיימה בעקבות פרסום של חדשות 10 לפיו עוזרת הבית של מאיר שטרית טענה כי הוא הטריד אותה מינית.

מאיר שטרית (פלאש 90)

אתמול התברר, על פי הפרסום, כי שטרית חתם בעבר על הסכם עם עוזרת הבית שלו שלפיו הוא ישלם לה 270 אלף שקלים, ובתמורה לכך היא תוותר על טענות שהעלתה נגד משפחתו, בהן גם בדבר הטרדה מינית לכאורה של חבר הכנסת כלפיה.

ח"כ שטרית מסר בתגובה: "כל פעילותי הציבורית והאישית, לכל אורך חיי, הייתה נקייה מכל רבב. עובדה זו נכונה באופן חד משמעי וללא יוצא מן הכלל גם כאן. המחלוקת שהייתה לנו עם עובדת משק הבית יושבה במסגרת הסכם שאנחנו מכבדים את סעיפי הסודיות והפרטיות שבו. אנו מקווים שגל הפרסומים המכפיש, הפוגע והמעוות ייפסק במהרה".