הרצח בשפלה: "האם הזהירה שהאב יפגע בילדים"

אמם של האחים בני ה-10 ו-12 שנרצחו לפי החשד בידי אביהם המריאה בדרכה לישראל. במרכז רקמן, שייצג את האישה בתהליך מעברה לארה"ב, אומרים כי היא התלוננה בעבר נגד האב על אלימות ואף נמלטה למקלט לנשים מוכות. "היא העלתה את חששותיה מפני הביקורים של הילדים אצל האב, למרבה הצער חששות אלה הוכחו כמוצדקים"

"האם הזהירה". האב ואחד הילדים (מכרי המשפחה)

רצח הילדים במושב ישרש שבשפלה בלילה (ה') חשף, לפי חקירת המשטרה, את מערכת היחסים העכורה בין האב החשוד במעשה לאשתו לשעבר, המתגוררת כיום בארצות הברית. עם היוודע הבשורה המרה המריאה האם בדרכה לישראל. לדברי מרכז רקמן לקידום מעמד האישה, שייצג בעבר את האם - הכתובת, כפי הנראה, הייתה על הקיר. "במהלך ההליכים המשפטיים היא התריעה כי האב עלול לפגוע בילדים, והעלתה את חששותיה מפני הביקורים של הילדים אצלו. למרבה הצער, חששות אלה הוכחו כמוצדקים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא זו בלבד שהיא התלוננה בעבר נגד האב על אלימות", מסרה פרופ' הלפרין-רקמן, ראש המרכז. "היא אף נמלטה למקלט לנשים מוכות בשל חשש לחייה שבו נאלצה לשהות עם הילדים במשך תקופה ארוכה". לדבריה, אבי המשפחה סירב לשלם מזונות לשאר לילדיו "והותיר אותם במצב כלכלי קשה ביותר, במציאות שבה אמם היא עולה חדשה שלה אין אף קרוב בישראל ואיננה מסוגלת לפרנס את הילדים בכוחות עצמה.

"מדובר באם שעשתה כל שביכולתה על מנת להגן על עצמה ועל ילדיה מפני מי שנהג באלימות עוד לפני הגירושים והרחקת הילדים ממנו. חשוב לציין כי בסופו של דבר, המעבר של האם עם ילדיה לארצות הברית נעשה בהסכמת האב, וחרף המצב המורכב היא הקפידה ודאגה לכך שהקשר בינו לבין הילדים יישמר".

"כל הזמן ציפה לבואם". הילדים (מכרי המשפחה)

"הפרידה מהילדים גמרה את האב"

אחת השכנות סיפרה לחדשות 2 Online כי מאז שנפרדו בני הזוג, "ראו שהאב השתנה. הפרידה מהילדים גמרה אותו. הוא ירד במשקל ולא כל כך מצא את עצמו". הילדים, שהתגוררו עם אמם בארצות הברית בשנים האחרונות, נחתו אתמול בישראל בהתאם להסכם הגירושים, שלפיו הם אמורים להגיע לביקור בארץ פעמיים בשנה. מחקירת המשטרה עולה כי הרקע לאירוע, ככל הנראה, הם היחסים העכורים בין בני הזוג.

זירת הרצח (חדשות 2)

"היה לו קשה מאוד עם זה שהילדים נמצאים בחו"ל", המשיכה מכרת המשפחה. "הוא היה אוסף להם מתנות באדיקות, כאילו הם אמורים לחזור בכל יום הביתה. הוא כל הזמן ציפה לבואם". היא סיפרה על דמותו של האיש החשוד ברצח ילדיו: "הוא היה בעבר ילד מאוד מוכשר ושירת עם הבן שלי כלוחם בצה"ל. אחרי השחרור הוא עבד בהיי-טק, אבל אחרי שהוא נפרד מאשתו הוא חזר לבית הוריו. ראו שהוא נראה פחות טוב".

אל בית משפחת אחותו של האב, הנמצא בסמוך לזירת הרצח, הגיעו החל משעות הבוקר קרובים ומכרים רבים, כדי לנסות ולנחם את בני המשפחה הכואבים. בבית הספר האזורי במועצה המקומית גזר יערכו אנשי חינוך שיחות עם התלמידים כדי לסייע להם פסיכולוגית לעכל את הידיעה הקשה. יו"ר ועד ישרש, אלעד לוי, אמר כי "חלק מהילדים במושב זוכרים אותם. האב היה איש מופנם שנולד כאן ועבד בכל מיני עבודות מזדמנות". לדבריו, עד לשעה 22:30 אמש "שררה אווירה שמחה בבית. בני המשפחה כל כך חיכו להגעתם של הילדים לישראל".