פרשת הרפז: אשכנזי ורעייתו נחקרים

הרמטכ"ל לשעבר הגיע הבוקר למשרדי יחידת להב 433 בלוד, שם הוא נחקר על מעורבותו בפרשת המסמך המזויף. גם אשתו של אשכנזי, רונית, זומנה לחקירה. אשכנזי חשוד בביצוע עבירות הפרת אמונים, שיבוש מהלכי חקירה ומסירת מידע לגורם בלתי מוסמך

אחרון הנחקרים? אשכנזי (AP)

נמשך מצעד הנחקרים: הרמטכ"ל לשעבר רב-אלוף (מיל') גבי אשכנזי נחקר בשעה זו (ה') במשרדי להב 433 בלוד על מעורבותו בפרשת המסמך המזויף. לחקירת המשטרה זומנה גם רעייתו של אשכנזי, רונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אשכנזי חשוד בביצוע עבירות של הפרת אמונים, שיבוש מהלכי חקירה ומסירת מידע לגורם בלתי מוסמך. מקורביו של אשכנזי מסרו כי בכוונת הרמטכ"ל לשעבר לשתף פעולה באופן מלא עם החוקרים, "בתקווה להגיע לחשיפת כל האמת בפרשה".

שלשום נחקר שוב באזהרה מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט, ששימש כפרקליט הצבאי בזמן הפרשה, במשך כעשר שעות במשרדי היחידה - וזאת בחשד לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים. גם שלשום נחקר מנדלבליט במשך 10 שעות.

נחקר באזהרה. אביחי מנדלבליט (אבי אוחיון לע"מ)

חקירתו של מנדלבליט הגיעה לאחר שבחודש שעבר נחקר במשטרה בכיר במשרד הביטחון. הבכיר נחקר באזהרה בחשד לשיבוש הליכי חקירה והפרת אמונים. החשד שנבדק הוא כי הבכיר היה מודע למעורבותם של קצינים בצה"ל בפרשה.

הבכיר, שידוע כמקורבו של בועז הרפז, נחקר אף הוא במשרדי יחידת להב 433 בלוד. הוא חשוד בהדלפה והעברת מידע ממשרד ראש הממשלה ללשכת הרמטכ"ל אשכנזי.

גם ברק נקרא להעיד

בעבר זומן גם שר הביטחון לשעבר אהוד ברק להעיד במשטרה במסגרת חקירת הפרשה. ברק העיד במשך כעשר שעות במשטרה ושירטט בפני החוקרים תמונה עגומה ביותר באשר למערכת היחסים בינו לבין הרמטכ"ל דאז - רב אלוף (במיל') גבי אשכנזי.

מסר עדות. אהוד ברק. (AP)

ברק העיד, לא כחשוד, בפני חוקרי המשטרה וסיפר להם על פגישה יוצאת דופן בינו לבין אשכנזי. הוא תיאר שיחה שבה הודיע לרמטכ"ל לשעבר על כוונתו למנות לו מחליף - חצי שנה לפני סוף הכהונה שלו. לדבריו, אשכנזי איים עליו ואמר לו בתגובה: "אתה יוצא למלחמה". ברק ציין כי אחרי הדברים האלה, הרמטכ"ל לשעבר עזב את החדר בזעם.

במסגרת החקירה סביב מערכת היחסים העכורה בין לשכת הרמטכ"ל ללשכת שר הביטחון, עצרה המשטרה בחודש מרס האחרון את דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו, ואת ראש לשכתו לשעבר של הרמטכ"ל אל"מ ארז וינר בחשד לשיבוש הליכי משפט, השמדת ראיות, מרמה והפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע. לבניהו מיוחס גם חשד לביצוע עבירה של גניבה בידי מורשה, לאחר שבחיפוש בביתו נמצא מחשב צה"לי עם חומרים מסווגים.