הרצח בשפלה: "הפרידה מהילדים גמרה את האב"

"מאז שהילדים התרחקו, ראו שהוא השתנה", סיפרה אחת משכנותיו של האב שהתוודה כי רצח את שני ילדיו, בני 10 ו-12. הילדים, שהתגוררו עם אמם בארצות הברית בשנים האחרונות, נחתו אתמול בישראל בהתאם להסכם הגירושים. "היה לו קשה מאוד עם זה שהם נמצאים בחו"ל, הוא כל הזמן ציפה לבואם"

הרצח הלילה (ה') שבו נדקרו למוות שני ילדים, בן ובת בגילאי 10 ו-12, היכה בהלם את תושבי המושב ישרש שבשפלה שבו התגורר אביהם, החשוד במעשה. אחת השכנות סיפרה לחדשות 2 Online כי מאז שנפרדו בני הזוג, "ראו שהאב השתנה. הפרידה מהילדים גמרה אותו. הוא ירד במשקל ולא כל כך מצא את עצמו". הילדים, שהתגוררו עם אמם בארצות הברית בשנים האחרונות, נחתו אתמול בישראל בהתאם להסכם הגירושים, שלפיו הם אמורים להגיע לביקור בארץ פעמיים בשנה. מחקירת המשטרה עולה כי הרקע לאירוע, ככל הנראה, הם היחסים העכורים בין בני הזוג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היה לו קשה מאוד עם זה שהילדים נמצאים בחו"ל", המשיכה מכרת המשפחה. "הוא היה אוסף להם מתנות באדיקות, כאילו הם אמורים לחזור בכל יום הביתה. הוא כל הזמן ציפה לבואם". היא סיפרה על דמותו של האיש החשוד ברצח ילדיו: "הוא היה בעבר ילד מאוד מוכשר ושירת עם הבן שלי כלוחם בצה"ל. אחרי השחרור הוא עבד בהיי-טק, אבל אחרי שהוא נפרד מאשתו הוא חזר לבית הוריו. ראו שהוא נראה פחות טוב".

"ציפה לבואם כל הזמן". הילדים (חברי המשפחה)

אל בית משפחת אחותו של האב, הנמצא בסמוך לזירת הרצח, הגיעו החל משעות הבוקר קרובים ומכרים רבים, כדי לנסות ולנחם את בני המשפחה הכואבים. בבית הספר האזורי במועצה המקומית גזר יערכו אנשי חינוך שיחות עם התלמידים כדי לסייע להם פסיכולוגית לעכל את הידיעה הקשה. יו"ר ועד ישרש, אלעד לוי, אמר כי "חלק מהילדים במושב זוכרים אותם. האב היה איש מופנם שנולד כאן ועבד בכל מיני עבודות מזדמנות". לדבריו, עד לשעה 22:30 אמש "שררה אווירה שמחה בבית. בני המשפחה כל כך חיכו להגעתם של הילדים לישראל".

"הפרידה גמרה אותו". האב ואחד הילדים (חברי המשפחה)

מחקירת המשטרה עולה כי בעבר הגישה האישה שתי תלונות על אלימות במשפחה נגד בעלה לשעבר, בשנים 2005 ו-2009. השניים נפרדו לפני כשלוש שנים, אז החליטה האם לעזוב את הארץ ולחזור לארצות הברית, כשהיא לוקחת עמה את הילדים.

"אמי הייתה בקשר טוב מאוד עם אחותו של האב", סיפרה שכנה שגרה בקרבת יחידת הדיור שבה נמצאו גופות הילדים. "היא הייתה במקום אתמול ושיחקה עם הילדים, שנחתו בארץ זמן קצר קודם לכן. היא דיברה איתם וישבה עם האב. לא היה שום סימן חריג".

הלם בישרש (חדשות 2)

האירוע הקשה התגלה אמש, לאחר שהאב הגיע לתחנת המשטרה ברמלה כשהוא מגואל בדם והודיע לשוטרים כי דקר את ילדיו למוות . לזירה הוזעקו כוחות מגן דוד אדום של מרחב איילון ואנשי הצוות הרפואי מצאו את שני הילדים כשהם מוטלים מחוסרי הכרה, כפותים בידיהם וברגליהם ועיניהם מכוסות. על גופותיהם ניכרו סימני אלימות קשים ומותם נקבע במקום. תת-ניצב יהודה בן עטר, מפקד מרחב שפלה של משטרת ישראל, אמר כי מדובר ב"אירוע קשה וטרגי והחשוד כרגע נמצא בחקירת המשטרה".

רצח הילדים בשפלה - הסיקור המלא

רצח הילדים בשפלה: "זה הלם, מדובר בילדים מדהימים"

 חשד: אב רצח את 2 ילדיו הקטנים בשפלה