רצח הילדים בשפלה: "זה הלם, מדובר בילדים מדהימים"

הלם כבד נפל ביישוב הסמוך לרמלה, שבו על פי החשד רצח גבר את שני ילדיו בני 10 ו-12. במשטרה החלו בחקירת החשוד, שהתייצב במשטרה ודיווח על הרצח בידיים מגואלות בדם. שכניו סיפרו על מאבק הגירושים בינו לבין אמם של הילדים, המתגוררת בחו"ל

חשד לרצח (עזרי עמרם, חדשות 2)

"לא תיארנו שכך זה ייגמר": השכנים ביישוב בשפלה, שבו על פי החשד רצח הלילה (ד') אב את שני ילדיו, מתקשים לעכל את המעשה המזוויע. המשטרה ממשיכה לחקור את האב, שהגיע לתחנה עם ידיים מגואלות בדם ודיווח כי דקר למוות את ילדיו בני ה-10 ו-12. במשטרה אומרים כי הוגשו תלונות נגד הגבר בשנים 2005 ו-2009.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שכנה המכירה את המשפחה היטב סיפרה לחדשות 2: "אני מכירה אותם ומדובר בילדים מדהימים שראיתי אותם גדלים. אימא שלי הייתה שם עד השעה עשר וחצי בלילה ולא שמה לב לשום דבר חריג". לדברי השכנה, אמה סיפרה כי הילדים אכלו ארוחת ערב ולאחר מכן היא נפרדה מהם לשלום. "לרגע אחד היא לא תיארה איך זה ייגמר".

החשוד בביצוע המעשה, תושב היישוב בשנות ה-40 לחייו, התגורר יחד עם אשתו לשעבר, אמם של הילדים, ביחידת דיור שבמושב עד שהתגרשו לפני כשנתיים. לאחר הפרידה, המשיך החשוד לגור במושב ואילו גרושתו עברה להתגורר בארה"ב, שם גידלה את הילדים.

לפי הסכם הגירושים, הילדים היו אמורים להגיע לארץ פעמיים בשנה. במהלך היממה האחרונה, אחיותיו של החשוד אספו את הילדים משדה התעופה ולאחר מכן, שהו הילדים עם אביהם ביחידת הדיור שבה הוא מתגורר, הצמודה לבית הוריו. בסביבות השעה חצות הגיע החשוד לתחנת המשטרה וסיפר כי רצח את ילדיו, בנו בן 12 ובתו בת 10.

לאחר שהאב דיווח למשטרה על דקירת ילדיו, הוזעקו כוחות משטרה ומד"א של מרחב איילון ליישוב. אנשי הצוות הרפואי מצאו את שני הילדים כאשר הם מוטלים על הקרקע מחוסרי הכרה, כפותים בידיהם וברגליהם ועיניהם מכוסות. על גבי גופם של הילדים ניכרו סימני אלימות קשים ומותם נקבע במקום.

"סימני אלימות קשים על הגופות" (עזרי עמרם, חדשות 2)

"אירוע קשה וטרגי"

"סמוך מאוד לשעה 00:00 קיבלנו קריאה על שני ילדים שנמצאו בבית כשהם מחוסרי הכרה", דיווח דובר מד"א זכי הלר לכתבים. "הפאראמדיקים שהגיעו למקום מצאו בתוך הדירה ילד וילדה מחוסרי הכרה ללא נשימה וללא דופק ועם סימני אלימות קשים ונאלצו לקבוע את מותם".

תת ניצב יהודה בן עטר, מפקד מרחב שפלה של משטרת ישראל, הוסיף כי מוקדם מדי לדבר על פרטי החקירה בשלב זה. "היום בחצות הגיע אדם למשטרת רמלה ודיווח שרצח את ילדיו, השוטרים פרצו לבית וגילו את הילדים מחוסרי חיים", סיפר . "זה אירוע קשה וטרגי והחשוד כרגע נמצא בחקירת המשטרה".

"ההורים פרודים וכרגע אנחנו בודקים את נסיבות הרצח", הוסיף בן עטר. "אנחנו לא יודעים על תלונות שהיו נגד הגבר בשנתיים האחרונות אך לפני מספר שנים כן היו תלונות על אב המשפחה".