בפעם השנייה: ח"כ בן אליעזר בחדר החקירות

חבר הכנסת הובא בפעם השנייה למשרדי יחידת להב 433 בלוד, שם הוא נחקר בחשד לקבלת כספים שלא כדין. שלשום פתחו חוקרי המשטרה כספת בבעלותו של בן אליעזר בבנק בירושלים ובתוכה מצאו כ-600 אלף דולרים

בפעם השנייה: פואד בחדר החקירות (AP)

שוב בחדר החקירות: ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר נחקר אחר הצהריים (ד') בשנית במשרדי יחידת להב 433 בלוד, בחשד כי קיבל כספים שלא כדין. חקירתו של בן-אליעזר נמשכה כשלוש וחצי שעות, בסיומן שוחרר לביתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלשום הגיעו חוקרי המשטרה לסניף בנק דיסקונט בירושלים ופתחו כספת שבבעלות בן אליעזר. בתוך הכספת מצאו החוקרים כ-600 אלף דולרים. תחילה הכחיש ח"כ בן אליעזר את קיומה של כספת המזומנים, אולם לאחר שיחה שקיים עם עורך דינו, נבות תל צור, הוא אישר במהלך חקירתו באזהרה כי הוא מחזיק בכספת ובה סכום העומד על עשרות אלפי שקלים.

בשיחה עם מקורביו טען בן אליעזר כי רוב הכסף שנמצא בכספת שייך לבנו ונועד לרכישת דירה. "לא נתתי מאומה בתמורה למיליארדר אברהם נניקשווילי", הבהיר.

חשד: הסכם הלוואה פיקטיבי

נאלץ לפרוש מהמרוץ לנשיאות (פלאש 90, מרים אלסטר)
כשהוא שוטח את גרסתו הסביר בן אליעזר למקורבים מדוע נמצאו בכספת סכומים גדולים מאלו עליהם דיווח בחקירה: "שאלו אותי אם יש לי כספת, אמרתי שכן. שאלו אותי אם אהיה מוכן שיפתחו אותה, אמרתי 'בשמחה' ונתתי את המפתח. 60,000 דולר שייכים לי כמו שדיווחתי. 450,000 דולר זה פיקדון של הבן שלי שנתן לי ואמר: 'תחזיק לי את זה עד שאני אקנה דירה'. למזלי הרע נתפסתי כך, עם הסכום הזה, בכספת. הבן שלי עושה עסקים בארצות הברית".

בנוסף לגילויים בנוגע לכספת, גורמים משפטיים בכירים מעריכים כי הסכם ההלוואה בין ח"כ בן אליעזר לאיש העסקים אברהם נניקשווילי הוא פיקטיבי. הסיבה לחשד נובעת משום שבהסכם ההלוואה שנחתם בשנת 2011 אין סעיף המתייחס לריבית, אך יש בו סעיף הנוגע למועד הפירעון.

מהחקירה עולה כי מועד הפירעון, שצוין בהסכם בין השניים, היה אמור להתרחש לאחר שבן אליעזר ימכור נכס בבעלותו. הנכס נמכר למעשה כחצי שנה לאחר שנחתם הסכם ההלוואה. מאז חלפו מספר שנים, אך הכסף לא הושב ולכן מתחזקת ההערכה שמדובר בהסכם הלוואה פיקטיבי.