רוכב קטנוע התהפך ומת לאחר מרדף משטרתי; חברו נפצע בינוני

רוכב קטנוע כבן 18 נהרג וצעיר נוסף שהיה עימו נפצע באורח בינוני, במהלך מרדף משטרתי שבוצע אחריהם הלילה, סמוך לבריכת חרבג'י שבנצרת. צוות מד"א שהגיע למקום קבע את מותו של הפצוע הקשה לאחר ניסיונות החייאה כושלים. המשטרה בודקת קשר לאירועי ירי בנצרת הערב

מותו של הצעיר נקבע בשטח. אילוסטרציה (דוברות מד"א)

שלושה אירועי ירי שונים בוצעו הלילה (ד') לעבר בתי עסק בעיר נצרת. בעקבות זאת, פתחו כוחות משטרה בסריקות אחר חשודים במעשה. שני צעירים שרכבו על קטנוע סמוך לבריכת חרבג'י שבנצרת, ללא קסדות וללא אורות, עוררו את חשדם של השוטרים ונקראו לעצור. רוכב הקטנוע פתח בנהיגה פראית, איבד שליטה על כלי הרכב ופגע בעמוד. נהג הקטנוע נהרג וחברו נפצע באורח בינוני. במשטרה בודקים האם ההרוג ושותפו קשורים לירי שבוצע הערב בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשטרה דיווחה כי הלילה אירעו שלושה אירועי ירי לעבר בתי עסק שונים באזור נצרת. שניים מאירועי הירי התרחשו בשעות הערב המוקדמות, במהלכם אלמונים פתחו באש לעבר עסקי המרת כספים (צ'יינג'). בעקבות האירועים, נעצרו שלושה גברים בשנות ה-30 וה-40 לחייהם בחשד כי הם קשורים למעשה.

באירוע ירי שלישי שהתרחש סמוך לחצות הלילה בוצע ירי לעבר מאפייה בעיר. בעקבות התקריות, כוחות משטרה גדולים פתחו בסריקות לאיתור היורים. לאחר שהבחינו בזוג צעירים שנסעו על גבי קטנוע ללא אורות, כאשר אינם חובשים קסדות, הורו להם השוטרים לעצור.

בתגובה, פתחו השניים בנסיעה פרועה תוך שהם עוברים לנתיב הנגדי של הכביש. נהג כלי הרכב איבד שליטה, פגע בשפת המדרכה, החליק ופגע בעמוד. כתוצאה מהפגיעה, נהרג רוכב האופנוע כבן 16 והנוסע, צעיר כבן 17 נפצע באורח בינוני. השוטרים שניגשו לבדוק את מצבם של הפצועים דיווחו כי מהפצועים נדף ריח של אלכוהול.

חובשים ופאראמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום, מצאו שני הצעירים כאשר הם שרועים על הכביש. הצוות העניק טיפול רפואי לשני הפצועים, אחד מהם באורח קשה והפצוע הנוסף במצב בינוני. לאחר ניסיונות החייאה בפצוע הקשה שסבל מפגיעת ראש קשה, הם נאלצו לקבוע את מותו. הצעיר הנוסף פונה לבית החולים העמק בעפולה עם פציעות בגפיו.

"על המדרכה שכבו שני פצועים צעירים כבני 18", סיפר פאראמדיק מד"א מוניב פעור שהגיע ראשון לזירת האירוע. "אחד מהם היה עם פגיעת ראש קשה מאוד ומחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק".

"הענקנו לו טיפול רפואי ולאחר ניסיונות החייאה נאלצנו לקבוע את מותו", המשיך פעור. "הצעיר השני שנפגע בגפיו היה בהכרה מלאה ולאחר טיפול רפואי ראשוני בשטח פינינו אותו לבית החולים העמק כשמצבו מוגדר בינוני".