עורך דינו של בן אליעזר למשטרה: "מסע הכפשה שקרי ומגמתי"

פרקליטו של ח"כ בנימין בן אליעזר העביר מכתב חריף לראש היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה. "אנו עדים לגל חסר ממדים של הדלפות מהחקירה", האשים. "אם ההדלפות לא ייפסקו, בן אליעזר ישקול המשך דרכו בחקירה"‎

"מדובר במסע הכפשה". ח"כ בן אליעזר (AP)

לאחר שחוקרי המשטרה פתחו היום (ב') את הכספת שבבעלותו של ח"כ בנימין בן-אליעזר וגילו בה כ-600 אלף דולרים, פרקליטו של מי שנאלץ לפרוש מהמרוץ לנשיאות, טוען כי מדובר במסע הכפשות מכוון שמלווה בשרשרת הדלפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ב- 24 השעות האחרונות אנו עדים לגל חסר ממדים של הדלפות מתוך החקירה, כאשר מידי שעה מתפרסמים פרטים חדשים לגבי החשדות ולגבי ממצאים שעולים כביכול מהחקירה, רובם ככולם שקריים ומגמתיים", כתב עו"ד נבות תל-צור במכתב שהעביר לידי ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, תנ"צ אפרים ברכה.

לדברי תל-צור, למרות שבן אליעזר העמיד עצמו לרשות החקירה תוך זמן קצר, הוא חשוף למסע הכפשה הולך וגובר. "כל זאת בשעה ששאלות רבות, בנושאים שהודלפו לתקשורת, טרם הוצגו בפניו וממילא טרם ניתנה לו ההזמנות להסבירם", טען עורך הדין.

תל-צור ציין עוד כי הדברים הגיעו לשיא חדש בהדלפה מכוונת, לטענתו, על 'פשיטה משטרתית' על כספת סודית של פואד בן אליעזר בירושלים. "מדובר במעשה שלא יעשה שכן הביקור בכספת היה ביקור מתוכנן, אשר תואם מראש, וזאת בהמשך לדיווח יזום על תוכן הכספת שנמסר למשטרה בעל-פה ובכתב כבר אמש".

בסוף המכתב הבהיר עורך דינו של בן אליעזר כי "במידה ומסע ההכפשה האמור וההדלפות החמורות לא ייפסקו לאלתר, יאלץ מר בן אליעזר לשקול את המשך דרכו בחקירה זו".

600 אלף דולרים בכספת של פואד

היום פשטו חוקרי המשטרה על כספת בסניף בנק דיסקונט בירושלים, בבעלותו של בן אליעזר, ומצאו בה 600 אלף דולרים במזומן. בתחילה, הכחיש ח"כ בן אליעזר את קיומה של כספת המזומנים, אולם לאחר שיחה שקיים עם עורך דינו, הוא אישר במהלך חקירתו, כי הוא מחזיק בכספת ובה סכום העומד על עשרות אלפי שקלים. החוקרים לעומת זאת, מצאו כי הסכומים שהיו בכספת משמעותיים יותר.

בנוסף לגילויים בנוגע לכספת, גורמים משפטיים בכירים מעריכים כי הסכם ההלוואה בין ח"כ בן אליעזר לאיש העסקים אברהם נניקשווילי הוא פיקטיבי. הסיבה לחשד נובעת משום שבהסכם ההלוואה שנחתם בשנת 2011 אין סעיף המתייחס לריבית, אך יש בו סעיף הנוגע למועד הפירעון.

600 אלף דולר התגלו בכספת בבנק. ח"כ בן אל (AP)

מהחקירה עלה כי מועד הפירעון, שצוין בהסכם בין השניים, היה אמור להתרחש לאחר שבן אליעזר ימכור נכס בבעלותו. הנכס נמכר למעשה כחצי שנה לאחר שנחתם הסכם ההלוואה. מאז חלפו מספר שנים, אך הכסף לא הושב ולכן מתחזקת ההערכה כי מדובר בהסכם הלוואה פיקטיבי.

בעקבות הפרסומים האחרונים, התייחסו מקורבי ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר ואמרו: "איננו מתכוונים להיכנס לפרטי החקירה או לשבבי ההדלפות ממנה, אך אנו שבים ומדגישים - לכל שקל שיש לבן אליעזר וכל שקל שהופנה לקניית הדירה, יש כתובת והוא ממוסמך ושקוף. אין לנו ספק שבקרוב האמת תצא לאור. העובדה שהחומר נגד פואד, שכב אצל גורמי אכיפת החוק במשך שנה ואיש לא עשה איתו דבר, תמוהה ומוזרה, ועל עובדה זו לא יחפו הדלפות מגמתיות ולא מדויקות בלשון המעטה."