פרשת הרפז מסתעפת: מזכיר הממשלה מנדלבליט נחקר

אביחי מנדלבליט נחקר באזהרה ביחידת להב 433 בעקבות חשדות הנוגעים למעורבותו בפרשת הרפז. מדובר בעבירות מרמה והפרת אמונים שביצע לכאורה במהלך שירותו בצה"ל. בחודש שעבר נחקר בכיר ממשרד הביטחון בשל מעורבותו בפרשה

נחקר באזהרה. מנדלבליט (לע"מ)

מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט נחקר היום (ב') מאז שעות הבוקר בחשד למעורבות בפרשת הרפז. מנדלבליט נחקר על עבירות מרמה והפרת אמונים שביצע לכאורה בעת ששירת בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייבוק

חקירתו של מזכיר הממשלה נמשכת מאז שעות הבוקר במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה - שם נחקר באזהרה. מנדלבליט זומן לחקירה בכדי לבחון את מידת מעורבותו בפרשה.

חקירתו של מנדלבליט מגיעה לאחר שבחודש שעבר נחקר במשטרה בכיר במשרד הביטחון. הבכיר נחקר באזהרה בחשד לשיבוש הליכי חקירה והפרת אמונים. החשד שנבדק הוא כי הבכיר היה מודע למעורבותם של קצינים בצה"ל בפרשה.

הבכיר, שידוע כמקורבו של בועז הרפז, נחקר אף הוא במשרדי יחידת להב 433 בלוד. הוא חשוד בהדלפה והעברת מידע ממשרד הראש הממשלה ללשכת הרמטכ"ל אשכנזי.

משרדי להב 433, ארכיון (אלירן חייט, חדשות 2)

גם ברק נקרא להעיד

בעבר זומן גם שר הביטחון לשעבר אהוד ברק להעיד במשטרה במסגרת חקירת הפרשה. ברק העיד במשך כעשר שעות במשטרה ושירטט בפני החוקרים תמונה עגומה ביותר באשר למערכת היחסים בינו לבין הרמטכ"ל דאז - רב אלוף (במיל') גבי אשכנזי.

ברק העיד, לא כחשוד, בפני חוקרי המשטרה וסיפר להם על פגישה יוצאת דופן בינו לבין אשכנזי. הוא תיאר שיחה שבה הודיע לרמטכ"ל לשעבר על כוונתו למנות לו מחליף - חצי שנה לפני סוף הכהונה שלו. לדבריו, אשכנזי איים עליו ואמר לו בתגובה: "אתה יוצא למלחמה". ברק ציין כי אחרי הדברים האלה, הרמטכ"ל לשעבר עזב את החדר בזעם.

במסגרת החקירה סביב מערכת היחסים העכורה בין לשכת הרמטכ"ל ללשכת שר הביטחון, עצרה המשטרה בחודש מרס האחרון את דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו, ואת ראש לשכתו לשעבר של הרמטכ"ל אל"מ ארז וינר בחשד לשיבוש הליכי משפט, השמדת ראיות, מרמה והפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע. לבניהו מיוחס גם חשד לביצוע עבירה של גניבה בידי מורשה, לאחר שבחיפוש בביתו נמצא מחשב צה"לי עם חומרים מסווגים.