המשטרה פתחה את הכספת של בן אליעזר ומצאה 600 אלף דולר

ממשיך להסתבך: חוקרים שהגיעו לבנק דיסקונט בירושלים פתחו את הכספת שעליה סיפר הח"כ שפרש מהמרוץ לנשיאות בחקירתו ומצאו בה מאות אלפי דולרים. בן אליעזר טען במשטרה כי יש בה סכום קטן בהרבה. עורך דינו: "מדובר במסע הכפשה הולך וגובר"

מאות אלפי דולרים התגלו בכספת. ח"כ בן אלי (AP)

מאות אלפי דולרים בכספת של בן אליעזר: לאחר התפוצצות פרשת הדירה וההלוואה שהובילה לפרישתו מהמרוץ לנשיאות המדינה, פתחו היום (ב') חוקרי המשטרה את הכספת שבבעלותו של ח"כ בנימין בן אליעזר. בכספת, שמצויה בסניף בנק דיסקונט בירושלים, נמצאו כ-600 אלף דולרים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילה, הכחיש ח"כ בן אליעזר את קיומה של כספת המזומנים, אולם לאחר שיחה שקיים עם עורך דינו, נבות תל צור, הוא אישר במהלך חקירתו באזהרה כי הוא מחזיק בכספת ובה סכום העומד על עשרות אלפי שקלים. החוקרים לעומת זאת, צדקו בהערכתם כי הסכומים שהיו בכספת משמעותיים יותר.

בנוסף לגילויים בנוגע לכספת, גורמים משפטיים בכירים מעריכים כי הסכם ההלוואה בין ח"כ בן אליעזר לאיש העסקים אברהם נניקשווילי הוא פיקטיבי. הסיבה לחשד נובעת משום שבהסכם ההלוואה שנחתם בשנת 2011 אין סעיף המתייחס לריבית, אך יש בו סעיף הנוגע למועד הפירעון.

מהחקירה עולה כי מועד הפירעון, שצוין בהסכם בין השניים, היה אמור להתרחש לאחר שבן אליעזר ימכור נכס בבעלותו. הנכס נמכר למעשה כחצי שנה לאחר שנחתם הסכם ההלוואה. מאז חלפו מספר שנים, אך הכסף לא הושב ולכן מתחזקת ההערכה שמדובר בהסכם הלוואה פיקטיבי.

החוקרים יבדקו - האם בן אליעזר קיבל שוחד?

בשלב זה, החוקרים מנסים לאשש או להפריך את החשד שח"כ בן אליעזר קיבל שוחד מאיש העסקים. אם יתברר שנניקשווילי קיבל תמורה מבן אליעזר הרי שאז מצבו בחקירה צפוי להחמיר.

פרש מהמרוץ לנשיאות עקב הפרשה. ח"כ בן אלי (AP)

כעת, קיים ספק רב אם חקירתו השנייה של פואד תתקיים עוד השבוע. במשטרה מתמקדים בגביית עדויות מבעלי תפקידים הקשורים בהעברות הכספים וההלוואות לבן אליעזר. החוקרים סבורים כי ההחלטה בעניינו של בן אליעזר תושפע ממצב בריאותו.

בינתיים, בלשכת היועץ המשפטי לממשלה נערך אמש דיון בנושא החקירה שמתנהלת נגד ח"כ בן אליעזר. במהלך הדיון, דיווח ראש אגף החקירות והמודיעין ניצב מני יצחקי ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ולפרקליט המדינה שי ניצן על ממצאי החקירה עד כה. יצחקי פירט באזני המשתתפים את תכנית החקירה שגובשה לימים הקרובים. בנוסף, גורם בכיר במשטרה הודיע כי בניגוד לכל השמועות שנפוצו לאחרונה, איש באגף החקירות לא עוסק בכל נושא שקשור למתמודדת האחרת דליה איציק.

בעקבות הפרסומים האחרונים, התייחסו מקורבי ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר ואמרו: "איננו מתכוונים להיכנס לפרטי החקירה או לשבבי ההדלפות ממנה, אך אנו שבים ומדגישים - לכל שקל שיש לבן אליעזר וכל שקל שהופנה לקניית הדירה, יש כתובת והוא ממוסמך ושקוף. אין לנו ספק שבקרוב האמת תצא לאור. העובדה שהחומר נגד פואד, שכב אצל גורמי אכיפת החוק במשך שנה ואיש לא עשה איתו דבר, תמוהה ומוזרה, ועל עובדה זו לא יחפו הדלפות מגמתיות ולא מדויקות בלשון המעטה."

עורך דינו של ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר, עו"ד נבות תל-צור, פנה לראש היחידה הארצית לחקירות הונאה במכתב בו כתב: "מר בן אליעזר העמיד עצמו לרשות החקירה, על אף ההתראה הקצרה וחרף העיתוי התמוה בו נפתחה החקירה, אך רצונו הטוב ואמונתו בהגינות החקירה נתקלים פעם אחר פעם במסע הכפשה שהולך וגובר, כל זאת בשעה ששאלות רבות בנושאים שהודלפו לתקשורת, טרם הוצגו בפניו וממילא טרם ניתנה לו ההזמנות להסבירם. הדברים הגיעו לשיא חדש בהדלפה מכוונת על "פשיטה משטרתית" על כספת סודית של פואד בן אליעזר בירושלים. מדובר במעשה שלא יעשה שכן הביקור בכספת היה ביקור מתוכנן, אשר תואם מראש עם הח"מ, וזאת בהמשך לדיווח יזום על תוכן הכספת שנמסר למשטרה בעל-פה ובכתב כבר אמש."