חשד: גנב מוצרי מזון מבתי חרדים במהלך ארוחות השבת

נ' ואחיו, המתגוררים בשכונות החרדיות בירושלים, הצליחו לאתר אדם שנחשד בגניבת ציוד מבתיהם של התושבים. בזכות מצלמות האבטחה, הצליחו השניים לזהות את החשוד, שאף גנב מוצרי מזון מסעודות השבת בבתי התושבים, והביאו למעצרו

מכת גניבות הטרידה את מנוחתם של תושבים רבים בשכונות החרדיות בירושלים בחודשים האחרונים. אופי הגניבות היה יוצא דופן: בנוסף לשוד החפצים יקרי הערך מבתיהן של המשפחות, נגנבו גם מוצרי מזון מהמקררים באותם בתים בעיקר בערבי שבת, לאחר שבני המשפחות יצאו מבתיהם והותירו אותם ללא השגחה כאשר הלכו לתפילותיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הערכות זהירות, שווי הנזקים שנגרמו מכלל הגניבות נאמד בכעשרות אלפי שקלים. באחד מאותם ערבי שבת, נפרץ ביתו של אחיו של נ', עיתונאי בכיר בעולם החרדי, שהחליט לעקוב יחד עם אחיו אחר דפוס הפעולה של הפורץ בניסיון לתפוס אותו ולהעביר פרטים מפלילים אודותיו למשטרה.

במהלך הניסיון לברר פרטים נוספים אודות הגנב, ובזכות מצלמות אבטחה שהותקנו בשכונות שבהן פעל החשוד, הבינו נ' ואחיו כי במרבית המקרים מדובר בדפוס פעולה דומה. "כאשר פרצו לביתו של אחי, הוא ואשתו גילו שנגנבו מהם כלי כסף רבים, מוצרי חשמל וחפצים נוספים", סיפר נ' בשיחה עם חדשות 2 Online.

"לאחר בדיקה מקיפה יותר הם גילו גם כי מוצרי מזון רבים נגנבו, אפילו עופות קפואים שהיו במקפיא נלקחו, כמו גם קופסאות שימורים", סיפר נ' והוסיף כי יחד עם מוצרי המזון נגנבו מהם גם בגדי גברים ונשים.

החשוד אותר באמצעות מצלמות האבטחה

תחילה חשדו נ' ואחיו כי המעשים בוצעו על ידי עובדים זרים. אולם בעזרת התיעוד במצלמות האבטחה שהגיע לידיהם הם גילו שלפורץ יש דווקא חזות של אדם חרדי. בפנייה ראשונית למשטרה הבינו נ' ואחיו שהם צריכים לגלות תושייה ולעזור למשטרה להגיע לעוד מידע מפליל אודות השודד. "למדנו את הניואנסים שלו ממצלמות האבטחה, איך הוא הולך, איך הוא מחזיק את הידיים אפילו", תיאר נ' כיצד הובן הפרופיל של האדם, צעד אחר צעד.

במסגרת החקירה שקידמו, התגלו עוד ועוד מעשי גניבות בעלי סממנים דומים, בזמן שנ' ואחיו הסתייעו גם בעצות מגורמים במשטרת ירושלים. ביום שבת בשבוע שעבר, הצליחו נ' ואחיו לאתר את האדם החשוד בגניבה. לאחר מעקב קצר התעמתו עמו וגילו כי הוא מחזיק במעילו פנס ואף כפפות.

החשוד, שלא הודה במעשים בתחילה, לא התנגד להתלוות אל נ' ואחיו. המשטרה שהגיעה למקום קיבלה לידיה את החשוד ותלונה רשמית הוגשה נגדו בצאת השבת.

החשוד הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים שקבע כי הוא יישאר במעצר עד ליום רביעי הקרוב. ממשטרת ירושלים נמסר כי החשוד נעצר, וכי הוא מכחיש כל קשר לפרשה. החקירה בעניינו נמשכת.