אם חד הורית הפלילה עשרות סוחרי סמים

סוכנת סמויה שפעלה בקרב סוחרי סמים בפתח תקווה תיעדה במשך כשנה את פעילותם. הלילה, לאחר שהוחלט כי נאספו מספיק ראיות, פשטו מאות שוטרים על בתי החשודים ועצרו 31. מפקד המחוז ניצב ברונו שטיין שיבח את פעילות הסוכנת, העניק לה תעודת שוטר ותעודה הוקרה

הסוכנת מקבלת את תעודת ההוקרה, הבוקר

מאות שוטרים פשטו לפנות בוקר (ב') על בתיהם של עשרות סוחרי סמים שפעלו באזור גוש דן ועצרו 31 חשודים. המעצרים בוצעו הודות לפעילותה של סוכנת סמויה, שתיעדה בתקופה האחרונה את מעשיהם של סוחרי הסמים והביאה להפללתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המבצע התמקד בעיקר באזור פתח תקווה, שלאחרונה הפכה לזירת חיסולים במסגרת מלחמות בין ארגוני פשיעה. בהערכת מצב שהתבצעה במחוז מרכז הבינו, בין היתר, כי אחד המניעים לחיסולים האלה הוא מלחמות על שליטה בטריטוריות של סוחרי סמים.

הסוכנת, אם חד הורית בת 27 מהשפלה לילדה בת 3, הופעלה במהלך השנה האחרונה על ידי היחידה המרכזית של מחוז מרכז בפיקודו של ניצב משנה יגאל בן שלום. הלילה, לאחר שהוחלט כי נאספו מספיק ראיות נגד עשרות סוחרי סמים, פשטו כ-300 שוטרי היחידה המרכזית יחד עם כוחות מג"ב ויס"מ על בתיהם ועצרו אותם.

בנוסף, נתפסו לצורך חילוט מספר כלי רכב, חשבונות בנק וסמים מסוגים שונים. סוחרי הסמים נחקרים כעת ביחידות השונות של המשטרה ויובאו לדיון בהארכת מעצרם במהלך היום.

"מעצרים מסוג זה מזעזעים את כל המערכת"

בשעות הבוקר המוקדמות העניק מפקד המחוז ניצב ברונו שטיין יחד עם מפקד היחידה המרכזית נצ"מ יגאל בן שלום בטקס מיוחד תעודת הוקרה לסוכנת שגויסה רשמית לשורות המשטרה. ניצב שטיין אמר בטקס, שבו השתתפו הוריה ובני משפחתה של הסוכנת, כי "המאבק בפשיעה החמורה הינו עליון בשגרת העבודה של המחוז, ועבודתה הקשה של הסוכנת הביאה גאווה ותוצאות".

נצ"מ יגאל בן שלום אמר: "זיהינו את פתח תקוווה כנקודה שיש לפעול בה, מקום שיש להשקיע בו יותר משאבים והחלטנו על אופן פעולה של החדרת סוכנת. מדובר על פעילות חשובה מאד של אותה צעירה בקרב מערך סוחרי הסמים שמסתובבים ברחוב. מעצרים מסוג זה מזעזעים את כל המערכת - מהמוכר ברחוב דרך סוחרי הביניים ועד לארגוני הפשיעה הפועלים באזור ומושפעים גם הם מפעולה שכזו".