האב החשוד בחטיפת בנותיו: "אני גיבור ולא פושע"

תושב הדרום שלפי החשד חטף את ילדותיו, בנות 3 ו-5, וטס עמן לתאילנד מציג גרסתו. "התלוננתי מספר פעמים לרווחה ולמשטרה שהבת שלי עברה התעללות ע"י גבר מסוים אך לא טיפלו בזה", אמר לחדשות 2. "לא הייתה לי ברירה אלא להרחיקן מאזור הסכנה". אמן של הילדות: "מרגישה כמו בחלום". עורך דינה על טענות האב: הכל פרי דמיונו

החשד: הילדות נחטפו לתאילנד. ארכיון (חדשות 2)

האב מהדרום החשוד שחטף את שתי בנותיו, שחולצו והוחזרו היום (א') מתאילנד, מדגיש בשיחה עם חדשות 2 כי הוא אינו עבריין. "בעיני אני לא נחשב פושע, אלא אבא גיבור", אמר. "היום אף אחד לא יפגע בבנותיי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האב הסביר את המניעים למעשיו וטען כי ביקש למנוע התעללות בבנותיו בנות ה-3 וה-5. "לקחתי את הילדות והתלוננתי מספר פעמים לרווחה ולמשטרה על כך שהבת שלי עברה התעללות על ידי גבר מסוים", הוא ציין. "המשטרה והרווחה לא טיפלו בזה. לא הייתה לי ברירה, אלא להרחיק אותן מאזור הסכנה".

יחד עם זאת, האב אינו מטיל את האשמה על אמן של הילדות, שעמה הוא נמצא בהליכי גירושים. "אמא שלהן טובה", הדגיש. "היא לא פגעה בבתי. מי שפגע בה אלה אנשים אחרים שהגיעו לביתה. הרווחה בישראל קטסטרופה לילדים. שירותי הרווחה נכנסים למשפחה והופכים סדק קטן לבור שלם". 

האם יחד עם אחת הבנות (חדשות 2)

אחותו של האב: דיווחנו למשטרה על אירועים לא תקינים

אחותו של האב נעצרה בחשד כי סייעה לו במעשה ונלקחה לחקירה במשטרת באר שבע. גם היא טענה כי "הוא הרחיק את הבנות מהאם כי ראה שפוגעים בהן". בפני מקורביה הדגישה: "אני לא עזרתי לו".

"לפני שהכל קרה התלוננו והעברנו ראיות לכך שהילדות עוברות פגיעה בתוך הבית לא על ידי האם", הוסיפה וטענה שדיווחה בעצמה למשטרה על אירועים בלתי תקינים שהתרחשו בבית. עורכת הדין רותם טובול, שמייצגת את האחות, ציינה כי היא נחקרה היום במשטרה ומסרה את גרסתה.

עו"ד נגה ויזל, שמייצגת את האב החשוד, אמרה כי "למרשי נודע שבתו בת ה-5 הייתה נתונה להתעללות. מרשי התלונן למשטרה מספר פעמים, אך המשטרה לא עשתה דבר ואפילו לא טרחה להפנות את הילדה לחוקרת ילדים. מרשי התלונן לרווחה מספר פעמים אולם איימו עליו שאם יפתח את הפה לא יראה את הבנות. מחוסר ברירה ומתוך רצון להציל את בנותיו, הרחיק אותן מהסכנה ונסע איתן לחו"ל".

בתגובה לטענות אמר עו"ד אמון עזיז, שמייצג את האם: "עוד לפני שבכלל פנינו לבית המשפט הוא איים עליה שיש לו ראיות, אך הכל פרי דמיונו. הוא אדם תחמן ולא תמים וראינו מה הוא עשה. אלה דברים לא נכונים ומדובר בצעד של ייאוש לאחר שתכניתו לא הצליחה".

אמן של הילדות: "הן חזרו מהר מאוד לשגרה"

גם אמן של הילדות הגיבה היום לחילוצן מתאילנד ואמרה כי ההתרגשות בעקבות שחרורן מידי אביהן הייתה רבה. "התחושה מאוד מרגשת", סיפרה האם, "אבל מצד אחד אני לא לגמרי קולטת, אני מרגישה כמו בחלום".

"הן חזרו מהר מאוד לשגרה", הוסיפה האם. "הייתה להן פגישה מרגשת עם החברות שלהן". על הרגעים שבהן נלקחו הבנות על ידי האב סיפרה האם: "קלטתי שהוא לקח את הילדות בזמן שהן היו בסוף שבוע אצלו. הוא היה אמור להחזיר אותן במוצאי שבת ולא החזיר. התקשרתי אליו והטלפון שלו היה מנותק, וגם של קרובי משפחה שלו".

לדבריה, ברגע שבו הבינה כי הילדות נלקחו על ידי אביהן, היא מיד הודיעה על כך לרשויות: "ישר פניתי למשטרה, ובמשך הלילה חיפשתי אותו אצל המשפחה שלו. אחרי כמה שעות התברר שהוא ברח לחו"ל".

עורכת הדין נגה ויזל (יח"צ)

החשד: זייף מסמך כדי להוציא דרכון

השתלשלות האירועים החלה בשלהי חודש אפריל, כשהאם בת ה-34, תושבת באר שבע, התלוננה במשטרה כי בן זוגה לשעבר לא החזיר את הילדות, בנות 5 ו-3 לביתה. היא סיפרה לחוקרים כי הוא נעלם ולא עונה לשיחות טלפון ממנה, וכי ייתכן שחטף אותן.

במשטרה בדקו את טענות האם, ועד מהרה גילו כי האב אכן עזב את ישראל עם שתי בנותיו שעות ספורות קודם לכן. מפקד מחוז הדרום, ניצב יורם הלוי, הקים מיד צוות חקירה מיוחד בשל רגישות הפרשה, וגם האם גויסה על מנת לנסות ולהשיב את הבנות. במקביל, הוצא צו איסור פרסום על פרטי הפרשה.

החוקרים גילו כי האב, הנמצא בהליכי גירושין מהאם, הציג מסמך מזויף למשרד הפנים על מנת להוציא לילדות דרכון. במשטרה התחקו אחר מסלול הימלטותו, וזיהו כי עבר במספר מדינות - תחילה ביוון, לאחר מכן בטורקיה, רוסיה ולבסוף התמקם בתאילנד, ככל הנראה משום שאין הסכם הסגרה בין המדינות וכי צו המעצר נגדו שהוצא באמצעות האינטרפול אינו תקף.

החשד: אחיו של האב נהגו לאיים על האם

המשטרה גילתה במהלך החקירה שהאב שקוע בחובות גדולים, דבר שגרם לחשש כבד כי הוא עלול להעביר את הבנות לגורם שלישי עבור בצע כסף, לכן הוחלט לפעול במהירות. שוטרים סמויים התמקמו סמוך לבית חב"ד בבירה בנגקוק, שם התגורר האב עם בנותיו בשבועות האחרונים.

לאחר התייעצות עם המחלקה הבינלאומית בפרקליטות, הוטסה האם למקום והבוקר, לאחר מבצע מורכב, היא שבה עם שתי בנותיה לישראל, כשהן בריאות ושלמות.

החקירה העלתה כי האחים של האב נהגו לאיים על האם והם חשודים כי ניסו לסייע לאב בבריחתו. במשטרה מעריכים עוד כי במהלך היום יתבצעו מעצרים של גורמים נוספים המעורבים בפרשה, שלמרבה המזל הסתיימה הבוקר בשלום עם חזרת הבנות.