"הוא איים שישבור לי את העצמות"

הסיפור שנחשף לראשונה בתחילת השבוע בחדשות 2 Online הביא למעצרו של החשוד באיומים והטרדות טלפוניות של כ-100 גברים. למרות שחרורו בתנאים מגבילים, העדויות נגדו רק מצטברות: "איים ואמר שיפגע בי ובמשפחתי"

העדויות נגד החשוד בהטרדת גברים מצטברות: יותר מ-100 גברים סיפרו עד כה על גבר שהחל להלך עליהם אימים בטלפון ובאינטרנט, זאת לאחר שלטענתם הם דחו הצעותיו להמשיך קשר רומנטי כלשהו או לצאת איתו לפגישה. את הפרשה חשפנו לראשונה השבוע בחדשות 2 Online - ושלשום הגבר נעצר, אך שוחרר לאחר יממה בתנאים מגבילים. החשוד נעצר בין היתר בשל ההקלטה בה הוא נשמע מאיים על בחור אחר שיפגע בו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי עדויות שאספנו, מדובר בשיטת פעולה זהה כמעט בכל המקרים: אותו גבר, בשנות ה-30 לחייו, היה פונה לגברים באמצעות תכנות להכרויות באינטרנט ובטלפון ועם חלקם נפגש, כשהסכימו לכך. אם לא הסכימו להיפגש איתו, או נפגשו איתו והחליטו להפסיק את הקשר – הוא החל על פי החשד לאיים עליהם.

ע', שעבר בעצמו הטרדות מאותו הבחור לאחר שהכירו, פרסם את זהותו בעמוד הפייסבוק שלו – והצטברו אצלו עדויות רבות. ברבות השנים גם היו גברים שהתלוננו במשטרה אודותיו – אך זו סגרה את התיקים מחוסר עניין. על פי העדויות, מדובר בבחור שפועל בצורה הזאת כבר למעלה מעשור.

ע' פנה לגורמים באגודת הלהט"ב, וכן קיבל סיוע גם מח"כ מיקי לוי (יש עתיד), לשעבר בכיר במשטרה, שסייע לו על מנת שהמשטרה תטפל במהירות בתלונה. שלשום הוא כבר עומת עם החשוד, לאחר שזה נעצר.

ל', קורבן אחר להתנהגות האלימה של החשוד, סיפר כי "אחרי שלא הסכמתי לצאת איתו הוא התחרפן ואמר שיפגע בי בדרך כואבת. הוא פתח לי משתמש פיקטיבי באתר הכרויות עם התמונה שלי וזה גרם לי לעוול עצום. הצטערתי על היום שהכרתי אותו. הוא שלח משם הודעות משפילות לאנשים ובייש אותי".

"צפה פגיעה". איומים שהתקבלו מהחשוד (צילום מסך)

"הוא איים שישבור לי את הרגליים ושיפגע בי", סיפר לנו אדם (שם בדוי), שעבר לטענתו מסכת הטרדות מאותו בחור – שכללו איומים מפורשים על כך שיוציא אותו מהארון בפומבי ויפגע בפרנסתו. "פחדתי ממנו ולא ידעתי מה לעשות, ואף הלכתי לייעוץ משפטי, לא הצלחתי להירדם בלילה, כשסיפרתי לחבר – הוא אמר לי שהוא מוכר".

צ' טוען שהחשוד פנה אליו כבר בשנת 1996: "אז חשבתי שמדובר בחולה רוח וכשראיתי שמדברים על אותו אחד הייתי פשוט בשוק, כבר אז הוא איים עלי, לא ברור לי איך כל כך הרבה שנים חלפו והבנאדם ממשיך לעשות את זה – זה מחדל".

"מאוד חשוב למי שיכול להגיע למסור תלונה במשטרה - לעשות זאת, זה יכול לחזק את המשקל הראייתי כנגדו, ניתן להגיש תלונה בכל תחנה", סיפר ע' – שאסף את העדויות. "מתוך 111 הגברים שעד כה דיברו איתי, 51 גברים הסכימו להגיש תלונה נגדו במשטרה - וזה מדהים. כך נעצור אותו מלפגוע בגברים נוספים".

"אתה כבר תבין" (צילום מסך)

החשוד הוקלט: "מצטער על מה שיקרה לך"

"אני מאוד מצטער על מה שיקרה לך מחר", נשמע הגבר אומר בהקלטה לאחר שהצעיר הבהיר לו כי הוא לא מעוניין להמשיך להיות עמו בקשר. "סליחה?", תהה הצעיר. "מה ששמעת אותי", השיב הגבר בשקט. "יש לנו חבר משותף", הוסיף הגבר, "אתה תבין בדיוק מה יקרה מחר. זה קשור לעבודה שלך".

"אתה יודע שהשיחה הזאת מוקלטת?", סיפר לו הצעיר. "בכיף, אז אתה רוצה שאני אחזור על הדברים שלי עוד פעם?", שאל הגבר. "העולם הזה מאוד קטן", המשיך הגבר, "לא סתם שאלתי בדיוק באיזו אוניברסיטה אתה מלמד והכל, אבל סבבה, אל תדאג. הם ישמחו לדעת כמה פרטים עליך שם באוניברסיטה. אתה מחייך כי אתה חושב שאני צוחק איתך, אז זה עוד יותר נחמד. תמשיך לחייך אחי, ובקרוב אתה תבין על מה אני מדבר".

איום נוסף שהתקבל בוואטסאפ (צילום מסך)

הקלטה זו, שפרסמנו מוקדם יותר השבוע, היא זו שהביאה למעשה למעצרו של החשוד. עורך דין פלילי עמו שוחחנו אמר כי ב-10 השנים האחרונות התייעצו איתו לפחות שלושה גברים שונים בשל איומים שקיבל. "אני מקווה שהפעם מישהו יעצור את זה, השם שלו כבר היה מוכר בקהילה הגאה, ובכל זאת הוא המשיך לעשות זאת ולהלך אימים על אנשים", ציין.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv