החשד: בן אליעזר קיבל מיליונים במשך שנים

מה החשדות שעומדים מאחורי החקירה באזהרה של המועמד לנשיאות ח"כ בנימין בן אליעזר? במשטרה בודקים חשד לפיו קיבל חבר הכנסת מיליונים בשנים האחרונות מגורמים שונים, ובהם איש העסקים אברהם נניקשווילי. כמו כן נבדק חשד לפיו לא דיווח על הכספים לשלטונות המס. מחר ייחקר בן אליעזר פעם נוספת

העדות הפכה לחקירה. בן אליעזר (חדשות 2)

ככל שעוברות השעות הולכת ומתבהרת התמונה העומדת מאחורי ההחלטה לחקור באזהרה את המועמד לנשיאות ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר. החשד שנבדק הוא כי בשנים האחרונות קיבל בן אליעזר מיליוני שקלים מכמה גורמים ובהם, לפי החשד, גם מאיש העסקים אברהם נניקשווילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד עולה חשד כי חבר הכנסת בן אליעזר לא דיווח לשלטונות המס על כל אותם סכומים, שלפי המידע שהגיע ללשכת היועץ המשפטי לממשלה, קיבל בניגוד לחוק. לפיכך גם רשות המסים מעורבת בחקירה. חוקרי המשטרה מתמקדים כעת בשאלה: מה השימוש שנעשה בכספים האלה?.

המידע על החשדות נגד בן אליעזר הגיע ליועץ המשפטי לממשלה אתמול ובשעת ערב מאוחרת הוא קיים דיון דחוף בלשכתו, שבו השתתף ראש אגף החקירות והמודיעין ניצב מני יצחקי.

בדיון הזה סוכם לזמן את בן אליעזר כבר הבוקר לעדות. זמן קצר לאחר שהחלה גביית העדות ביחידת להב 433, נאלצו החוקרים להודיע לבן אליעזר שהעדות הופכת לחקירה באזהרה, שכן הוא חשוד בביצוע עבירות פליליות. בתום החקירה, שנערכה כ-5 שעות, הוא שוחרר לביתו. מחר צפוי בן אליעזר להגיע ללהב 433 לחקירה נוספת.

וינשטיין. פגישה בשעת ערב מאוחרת (מרים אלסטר, פלאש 90)

לשכת בן אליעזר: "זומן בהתראה של 20 דקות"

שמו של איש העסקים נניקשווילי עלה לפני כשבועיים בחשד למעורבות בפרשת השחיתות בנמל אשדוד. נניקשווילי ושותפו ג'קי בן זקן נחקרו באזהרה בפרשה זו לפני שבועיים אך ככל הידוע החשדות נגד ח"כ בן אליעזר אינם קשורים כלל וכלל לפרשת השחיתות בנמל אשדוד.‬‎

"עיתוי הבדיקה המשטרתית, 4 ימים לפני הבחירות לנשיאות, הוא תמוה", אמרו בלשכתו של חבר הכנסת בן אליעזר. "הוא הגיע הבוקר בהתראה טלפונית של 20 דקות, למסור את כל המידע שהתבקש. בן אליעזר ביקש מהגורמים הרלוונטים לסיים את הבדיקה מהר ככל הניתן ולהביא את האמת לידיעת הציבור".