ארבעה ימים לפני הבחירות לנשיאות: בן אליעזר נחקר באזהרה

פרסום ראשון: ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר, המתמודד בבחירות לנשיאות שייערכו ביום שלישי, זומן במפתיע לחקירה במשרדי יחידת להב 433. הוא נחקר בעקבות מידע שהגיע אל היועץ המשפטי לממשלה, לפיו קיבל כספים בניגוד לחוק‎ מאיש העסקים אברהם נניקשווילי. בתום חקירתו שוחרר. לשכת בן אליעזר: "עיתוי הבדיקה תמוה"

בן אליעזר. נחקר באזהרה (פייסבוק)

ארבעה ימים לפני הבחירות לנשיאות, ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר, נחקר היום (ו') באזהרה ביחידת להב 433 במשטרה. בתום החקירה, שנערכה כ-5 שעות שוחרר בן אליעזר לביתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המועמד בבחירות לנשיאות זומן במפתיע לחקירה בעקבות מידע שהגיע ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ולפיו קיבל כספים בניגוד לחוק. החשד שנבדק הוא כי בשנים האחרונות קיבל בן אליעזר מיליוני שקלים מכמה גורמים ובהם, לפי החשד, גם מאיש העסקים אברהם נניקשווילי.

חוקרי המשטרה מתמקדים בחקירה בשאלה מה השימוש שנעשה בכספים האלה. המידע על החשדות נגד בן אליעזר הגיע ליועץ המשפטי לממשלה אתמול ובשעת ערב מאוחרת הוא קיים דיון דחוף בלשכתו, שבו השתתף ראש אגף החקירות והמודיעין ניצב מני יצחקי.

"עיתוי הבדיקה תמוה" (חדשות 2)

בדיון הזה סוכם לזמן את בן אליעזר כבר הבוקר לעדות. זמן קצר לאחר שהחלה גביית העדות, נאלצו החוקרים להודיע לבן אליעזר שהעדות הופכת לחקירה באזהרה שכן הוא חשוד בביצוע עבירות פליליות. עוד עולה חשד כי חבר הכנסת בן אליעזר לא דיווח לשלטונות המס על כל אותם סכומים שע"פ המידע קיבל בניגוד לחוק ולפיכך גם רשות המסים מעורבת בחקירה.

שמו של איש העסקים נניקשווילי עלה לפני כשבועיים בחשד למעורבות בפרשת השחיתות בנמל אשדוד. נניקשווילי ושותפו ג'קי בן זקן נחקרו באזהרה בפרשה זו לפני שבועיים אך ככל הידוע החשדות נגד ח"כ בן אליעזר אינם קשורים כלל וכלל לפרשת השחיתות בנמל אשדוד.‬‎ חקירת המשטרה מתנהלת בשיתוף פעולה עם רשות המסים.‎

לשכת בן אליעזר: "עיתוי הבדיקה תמוה"

"עיתוי הבדיקה המשטרתית, 4 ימים לפני הבחירות לנשיאות, הוא תמוה", אמרו בלשכתו של חבר הכנסת בן אליעזר. "הוא הגיע הבוקר בהתראה טלפונית של 20 דקות, למסור את כל המידע שהתבקש. בן אליעזר ביקש מהגורמים הרלוונטים לסיים את הבדיקה מהר ככל הניתן ולהביא את האמת לידיעת הציבור".

 השבוע, בשיחה עם חדשות 2 online הביע בן אליעזר ביטחון בסיכוייו במירוץ לנשיאות, זאת למרות תמיכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במועמד רובי ריבלין. "אנחנו נמצאים בעיצומו של המרוץ - תחכו ליום שלישי ותהיה לכם הפתעה", אמר בן אליעזר.