חשד: פיתה ילדות ברשת ושידל למעשים מיניים

צעיר מקריית ים חשוד שיצר קשר עם לפחות שתי ילדות בנות 10 ו-11 בפורום של מעריצי הזמר ג'סטין ביבר, פיתה אותן ואז גרם להן לעבור לתקשר בתכנה של שיחות וידיאו. באותן שיחות הוא שידל אותן להתערטל ולבצע בעצמן מעשים מיניים. במשטרה מעריכים כי קטינות נוספות נפלו קורבן למעשיו וקוראים להורים לגלות ערנות

אילוסטרציה (חדשות 2)

צעיר בן 28 מקריית ים נעצר בחשד שניצל את תמימותן של לפחות שתי ילדות בנות 10 ו-11 מהמרכז ומהדרום, פיתה אותן באמצעות האינטרנט ושידל אותן להתערטל מולו ולבצע בגופן מעשים מיניים. הקשר הראשוני עם הקטינות נעשה דרך אחד מהפורומים של מעריצי הזמר ג'סטין ביבר, כשבהמשך גרם להן החשוד לעבור לשיחות וידיאו באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה מעריכים כי קטינות נוספות נפלו קורבן למעשיו של החשוד, רומן אמילוב, שמעצרו הוארך הבוקר (ו') בבית משפט השלום בחיפה עם יום שני הקרוב.

חקירת המשטרה החלה לפני כשנה עם קבלת תלונה מיועצת בית הספר היסודי באזור הדרום, שבו לומדת אחת הילדות. הילדה סיפרה לאשת המקצוע כי הכירה את החשוד דרך פורום של מעריצי הזמר ג'סטין ביבר ובקשותיו ממנה הולכות ומתרחבות ונעשות מיניות. היא טענה כי הוא דורש שתתפשט ותבצע בגופה אקטים מיניים.

החשוד שומר על זכות השתיקה

תלונה נוספת הגיעה בחודש מרס על דפוס פעולה דומה, שבוצע לכאורה כלפי ילדה מהמרכז. אחד מהוריה עלה במקרה על תכתובת בין בתו ובין החשוד ועימת אותה עם כך. הילדה התוודתה שחשבה שהאיש בן גילה ומעריץ של ביבר, אך התברר לה שמדובר באדם בוגר שדרש ממנה להתערטל ולבצע בגופה מעשים מיניים.

עם קבלת התלונה השנייה החקירה הועברה לידי יחידת הסייבר של מחלק ההונאות במחוז החוף, בפיקודו של רב פקד אבישי ג׳ינו. "באמצעים טכנולוגיים הגענו לזהותו של החשוד ולאחר חיפוש שנערך בביתו ומחשבו שהוחרם מצאנו ראיות מפלילות לקשר עם שתי הקטינות", אמר רב פקד ג'ינו. "נמצאו גם ראיות לכאורה לביצוע עבירות בקטינות נוספות שאנו מנסים להגיע לזהותן וחומר פדופילי נוסף. בשלב זה החשוד שומר על זכות השתיקה".

ניצל את אהבת הילדות לזמר ג'סטין ביבר

במשטרה מציינים כי במהלך החקירה נתגלו קשיים בשיתוף פעולה עם הילדות ובני משפחותיהן, גם בשל מחסום הבושה הנובע מאופי העבירות וגם בשל תחושת אשמה של הילדות על כך שנעתרו ליצירת הקשר מצד החשוד.

"להיות מעורבים ולשאול את הילדים שאלות"

"אני קורא להורים להיות ערניים ולהפגין מעורבות בהרגלי הגלישה של ילדיהם בגילים כאלה - גם במחשבים וגם בסמארטפונים - להיות מעורבים כדי לוודא שהרגלי הגלישה יהיו בטוחים ולהציב להם שאלות", אמר רב פקד ג'ינו.

לדבריו, החשש מחדירה לפרטיות הילדים מובן, אך זאת חובת ההורים כדי לשמור על ביטחונם. "אנו משקיעים משאבים רבים במרחב הקיברנטי ובשבוע שעבר אף הגשנו כתב אישום ובקשת מעצר עד תום ההליכים נגד תושב קריית מוצקין בן 36 שביצע מעשי סדום ומעשים מגונים בקטינים שהכיר באתרים שונים".