יו"ר ועד עובד נמל אשדוד אלון חסן שוחרר למעצר בית

בית משפט השלום בפתח תקווה שחרר הבוקר למעצר בית בן שבועיים את יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, אלון חסן, החשוד בפרשת השחיתות שנחשפה בנמל. בתחילת השבוע הוצא לחסן צו הרחקה מהנמל למשך שלושה חודשים

חסן בכניסה לביתו, היום (חדשות 2)

פרשת השחיתות בנמל: בית משפט השלום בפתח תקווה שחרר הבוקר (ו') למעצר בית בן שבועיים את יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, אלון חסן, החשוד בפרשת השחיתות שנחשפה בנמל - זאת כחלק מקביעת בית המשפט בעניינו בתחילת השבוע. לבד משחרורו לביתו, הוצא לחסן צו הרחקה מהנמל למשך שלושה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ביום ב' האחרון, לאחר שבית המשפט האריך את מעצרו של חסן בארבעה ימים נוספים, פנה חסן לשופט ואמר: "ידעתי שינסו להפליל אותי כדי להוציא אותי מהמשחק. חזיתי את המהלך הזה עוד לפני שנולדה הפרשה. מהדיונים שנערכו לפני כן הבנתי שרוצים להוציא אותי מהוועד בדרך היחידה שנחשבת לגיטימית. אני כבר 15 שנים בוועד העובדים ויודעים שכדי להוציא אותי הם צריכים או להרוג אותי או להפליל אותי".

יחד עם חסן, נעצרו גם האחים יניב ואורי בלטר, בעלי חברת "דנה שירותי נמל", ודוד חסן, סמנכ"ל התפעול בחברה ואחיינו של יו"ר ועד העובדים, בחשד לעבירות של שוחד, סחיטה באיומים והלבנת הון.

במסגרת הפרשה, שמטלטלת את נמל אשדוד, נעצרו ועוכבו לחקירה 15 בני אדם, ובהם עיתונאי בתכנית כלכלית. מממצאי החקירה, שנחשפו בין היתר בתחקיר "אולפן שישי" בחודש יוני האחרון, עלה חשד כי העובדים הבכירים יצרו מנגנון לקידום עניינן של חברות פרטיות המצויות בשליטת מקורבים להם ואשר מספקות לחלקם רווחים במישרין או בעקיפין, זאת בתמורה לשוחד ולטובות הנאה מאותן חברות.

החשד המרכזי בפרשה הוא כי חסן ניצל את תפקידו והכריח חברות שפעלו בנמל אשדוד לשכור את שירותיה של חברת "דנה", המספקת שירותים לוגיסטיים ותפעוליים. מי שהעדיף לעבוד עם חברות אחרות נתקל בסנקציות. לפי החשד, נתח מהרווחים שנכנסו לחברת "דנה" בדרך זו - הועברו אל יו"ר ועד העובדים החזק. במשטרה חושדים כי גם אם חסן אינו בעליה הרשמיים של החברה, הוא עומד מאחוריה.  לפי החשד, במהלך העסקאות חסן ואנשיו גרפו לכיסם סכומי כסף רבים, הנאמדים בכ-17 מיליון שקלים.

פרשת השחיתות בנמל אשדוד - הסיקור המלא:

התחקיר שהוביל לחקירה: צפו בכתבה המלאה מתוך "אולפן שישי"

חשד לפרשת שחיתות בנמל אשדוד: בכירים נעצרו

השחיתות בנמל: "תעשיית הונאה וסחיטה שגרפה מיליונים"

ועד עובדי הנמל במתקפה: "זה מסע רדיפה אישי"

החשד לשחיתות בנמל אשדוד: אלון חסן נעצר

פרשת הנמל: עיתונאי כלכלי בין העצורים

השר כץ: "לא להשעות את חסן, לפטר אותו"