פרשת המין בדרום: מסתמן שיוגש כתב אישום נגד החשודה

לאחר שהוגשה חוות דעת פסיכיאטרית הקובעת שהאישה החשודה שקיימה יחסי מין עם עשרות נערים כשירה לעמוד למשפט, אומרים גורמים המעורים בחקירה כי בכוונת המשטרה להגיש נגדה הצהרת תובע כבר בשבוע הבא לקראת הגשת כתב אישום. עורכת דינה: "מי שנפל קורבן לאונס מתמשך ואלימות קשה היא האישה"

החשודה בקיום היחסים עם קטינים בבית המשפט (חדשות 2)

חוות הדעת הפסיכיאטרית על האישה החשודה שקיימה יחסי מין עם עשרות נערים בדרום קובעת כי היא כשירה לעמוד לדין וגורמים המעורים בפרטי החקירה אומרים כי בכוונתם המשטרה להגיש נגדה הצהרת תובע כבר בשבוע הבא: "ישנה התקדמות משמעותית לעבר הגשת כתב אישום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצוות החקירה שהקים מפקד מחוז דרום ניצב יורם הלוי חיכו לחוות הדעת הפסיכיאטרית, וכעת כבר יש פרקליט מלווה לחקירה. גורמים המעורים בפרטי החקירה אומרים כי קבלת חוות הדעת מהווה צעד משמעותי לעבר הגשת כתב אישום נגד האישה.

עד כה ישנם תשעה קטינים מתחת לגיל 14 שאיתם קיימה יחסי מין על פי החשד, והחקירה נגדה מתמקדת בתשעה האלה. בכוונת המשטרה להגיש הצהרת תובע שלאחריה צפויה הפרקליטות להגיש כתב אישום חמור נגדה.

עורכת הדין חופית אדרי המיציגת את האישה מטעם הסנגוריה הציבורית אמרה לחדשות 2 Online: "אנחנו מאמינים בחפותה של מרשתנו. בפרשה הקשה הזאת הקורבן היא האישה. מטבע הדברים חומרי החקירה לא חשופים בפנינו. אנחנו למדים שהחקירה עומדת להסתיים וכשיוגש כתב אישום נלמד את חומרי החקירה ונגיב בהתאם. אבל, ברור לנו שמי שנפל קורבן לאונס מתמשך ואלימות קשה היא מרשתנו".

חקירה מורכבת ומסועפת: 3 צוותי חקירה פועלים בפרשה 

מדובר בחקירה מורכבת, במסגרתה צוות החקירה המיוחד שהוקם התחלק לשלושה צוותים: הצוות הראשון עוסק בחקירת האישה, החשודה בעבירות של ביצוע מעשה סדום בקטין מתחת לגיל 14, אינוס קטין מתחת לגיל 14 ומעשה מגונה בקטין מתחת לגיל 14.

הצוות השני עוסק בתלונה שהאישה עצמה הגישה על כך שהיא נפלה קורבן לאונס, לאלימות מילולית ופיזית ולהשפלות מצד הנערים. גורמים בצוות החקירה אומרים כי למרות תלונתה של האישה, שאותה הגישה עורכת דינה חופית אדרי מהסניגוריה הציבורית, עדיין הם לא קיבלו מהחשודה שמות או פרטים מזהים של נערים ומדובר רק בתלונה כללית. למרות זאת, הצוות בודק לעומק את תלונתה.

הצוות השלישי מתמקד בהתנהלות של פקידי הסעד ועובדי עיריית קריית גת, שמהחקירה עלה חשד כי ידעו על הנעשה, אך לא פעלו בהתאם. הצוות עדיין לא הגיע לממצאים חד משמעיים. קצינים בכירים במחוז יעיינו שוב בממצאי החקירה ולאחר מכן יוחלט אם לזמן את פקידי הסעד שוב לחקירה, הפעם תחת אזהרה.