אם הנער החשוד בהטמנת מטען בגן: "הוא תלמיד מצטיין, מנסים לפגוע בו"

שעות לאחר שהותר לפרסום כי בנה נעצר בחשד להטמנת מטען בגן ציבורי בבת ים, לבקשת אחיו אסיר העולם, מכחישה האם מכל וכל את החשדות. "הוא לא קשור לזה", אמרה לחדשות 2 Online. פרקליטתו: "התיק יסתיים בלא כלום"

מקום מציאת המטען (חטיבת דובר המשטרה, �%)

לאחר שהמשטרה התירה לפרסום את דבר מעצרו של נער בן 13 מבת ים, החשוד שהטמין מטען חבלה בגן ציבורי בבת ים לבקשת אחיו, אסיר עולם, לשם חיסול עבריין - אומרת אמו של הקטין כי לדברים אין שחר: "הוא לא קשור לזה, הוא תלמיד מצטיין. מנסים לפגוע במשפחה שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרקליטתו של הקטין, עו"ד אור שפירו-סער, אמרה כי הנער "מכחיש בתוקף את מעורבותו במעשים. הוא כלל אינו מכיר את החשוד הנוסף מרמת גן. יש להזכיר כי המטען אותר במקום ציבורי, נגיש לכל עובר אורח ודבר אינו קושר את מרשי לאותו מטען".

כדוריות ברזל במטען (חטיבת דובר המשטרה, �%)

הילדים שמצאו את המטען (חטיבת דובר המשטרה, �%)

"הטענות ביחס לאחיו של החשוד גם הן חסרות כל בסיס ואין לו נגיעה לפרשה. תעיד על כך העובדה שתיק החקירה נגדו צפוי להיסגר. צר לי שהמשטרה בוחרת לחשוף חלקים מחומר החקירה עוד בטרם הגשת כתב האישום והעברת חומר החקירה לידי ההגנה. לכשיתקבל חומר החקירה, נוכל להתייחס ביתר פירוט לטענות. אולם, כבר עתה ניתן לומר, כי לטעמנו התיק יסתיים בלא כלום - כדרכם של מקרים המתחילים בקול תרועה רמה אך גוועים בקול ענות חלושה".

שני ילדים מצאו המטען והזעיקו את המשטרה

תחילתה של הפרשה בחודש מאי, בעקבות הודעה של ילדים שמצאו את מטען החבלה שהוסתר בין העצים. שוטרי מרחב איילון שהגיעו לזירה יחד עם חבלנים, ניטרלו את המטען והוא נלקח לבדיקה. כשבוע לאחר מכן התקבל מידע במשטרה שלפיו מי שהניח את המטען הוא קטין בן 13.5, תושב העיר, שנעצר כבר באותו יום ומסר בחקירתו גרסאות סותרות על אופן השגת אמצעי החבלה.

במהלך התשאול התברר לחוקרים כי המטען ניתן לו באמצעות תושב רמת גן, בעקבות בקשה של אחיו, השפוט למאסר עולם ומסוכסך עם אדם אחר, גם הוא תושב בת ים.

עו"ד אור שפירו-סער (חדשות 2)

מהחקירה עלה כי הנער התבקש להניח את המטען ליד פיצוצייה השייכת ליעד החיסול, אך כשהגיע למקום פגש באשתו של האיש והתחרט ולכן, כך לדבריו, טמן את המטען בין השיחים.

בעקבות המידע שמסר, פשטו בלשי המשטרה על הדירה שבה מתגורר החשוד שהעביר את המטען ברמת גן - ונדהמו למצוא מעבדה לייצור מטעני חבלה. מחר יוגש נגד האיש כתב אישום.