חשד: בן 13.5 הטמין מטען בגן כדי לחסל עבריין

הותר לפרסום: נער מבת ים נעצר בחשד שהניח מטען חבלה מוכן להפעלה בגן ציבורי בעיר כדי להביא לחיסולו של עבריין שאחיו, השפוט למאסר עולם, מסוכסך עמו. במקביל, נעצר תושב רמת גן החשוד שהעביר לנער את המטען. בביתו של האיש נמצאה מעבדה להכנת מטענים

המטען שנמצא (דובר המשטרה, מחוז ת"א)

היום (ד') הותר לפרסום כי נער בן 13.5 מבת ים נעצר לפני מספר שבועות בחשד שהניח מטען חבלה מוכן להפעלה בגן ציבורי בעיר, כדי להביא לחיסולו של עבריין המסוכסך עם משפחתו - זאת בעקבות בקשתו של אחיו, המרצה עונש מאסר עולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילתה של הפרשה בתחילת חודש מאי, בעקבות הודעה של ילדים שמצאו את מטען החבלה שהוסתר בין העצים. שוטרי מרחב איילון שהגיעו לזירה יחד עם חבלנים, ניטרלו את המטען והוא נלקח לבדיקה.

הילדים שמצאו את המטען (דובר המשטרה, מחוז ת"א)

כשבוע לאחר מכן התקבל מידע במשטרה שלפיו מי שהניח את המטען הוא קטין בן 13.5, תושב העיר, שנעצר כבר באותו יום ומסר בחקירתו גרסאות סותרות על אופן השגת אמצעי החבלה.

כדוריות ברזל באמצעי החבלה (חטיבת דוברות המשטרה, מחוז ת"א)

הגן שבו נמצא המטען (חטיבת דוברות המשטרה, מחוז ת"א)

במהלך התשאול התברר לחוקרים כי המטען ניתן לו באמצעות תושב רמת גן, בעקבות בקשה של אחיו, השפוט למאסר עולם ומסוכסך עם אדם אחר, גם הוא תושב בת ים.

מהחקירה עלה כי הנער התבקש להניח את המטען ליד פיצוצייה השייכת ליעד החיסול, אך כשהגיע למקום פגש באשתו של האיש והתחרט ולכן, כך לדבריו, טמן את המטען בין השיחים.

בעקבות המידע שמסר, פשטו בלשי המשטרה על הדירה שבה מתגורר החשוד שהעביר את המטען ברמת גן - ונדהמו למצוא מעבדה לייצור מטעני חבלה. מחר יוגש נגד האיש כתב אישום.