המתחזה לרופא: "לא רשמתי תרופות או הענקתי טיפול"

הגבר שהתחזה לרופא והסתובב במסדרונות בית החולים רמב"ם יישאר במעצר עד יום שני. הוא טוען: "לא נתתי תרופות והענקתי טיפול לאף אחד". במשטרה אומרים כי יש לו שגעון גדלות להיות רופא ושיש חשד שהוא רשם דיאגנוזות למטופלים. צפו בתיעוד שלו מסתובב במחלקות

בית משפט השלום בחיפה האריך היום (שישי) בשלושה ימים את מעצרו של מואיד עומר נוג'יידאת, תושב הצפון שהתחזה לרופא בבתי החולים רמב"ם וכרמל בחיפה. "החשוד נהג להתלוות בצורה 'אלגנטית' לצוות רפואי, מלווה בראשות מנהל מחלקה", אמר נציג המשטרה בדיון בבית משפט השלום בעיר. "זהו אדם עם מסוכנות גבוהה לשלום הציבור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגבר בן ה-31 נעצר לאחר שאנשי מחלקת הביטחון של בית החולים רמב"ם עקבו אחריו בחשאי כשעלה לאחת ממחלקות בית החולים. המאבטחים המתינו בסבלנות שילבש בגדי רופא, ומיד כש"התייצב לעבודה" הוא נעצר - ונלקח לחקירה בתחנת חיפה.

סנגורו של הגבר, עורך הדין ארגוב ארצי, טען בפני בית המשפט כי מרשו משתף פעולה עם חוקריו וכי למרות שנהג להגיע לפקולטה לרפואה של הטכניון, לא טיפל מעולם באדם כלשהו, לא רשם תרופות או העניק טיפול במחלקה כלשהי וכל שעשה היה להסתובב בשטח ביה"ח כדי ללמוד ולהתמקצע.

"המשפחה לא ידעה" (פייסבוק)

"יש לו שגעון גדלות"

"בני משפחתו בהלם" הוסיף ארצי. "הם נסערים מהמצב ומהגילוי שבנם ככל הנראה אינו רופא. אני מעריך שהם שילמו את לימודי הרפואה שלו באיטליה במשך כמה שנים"‎.

לכידתו של החשוד התאפשרה בעקבות התלונה שהתקבלה על ידי אדם מבחוץ המכיר אותו. האיש סיפר כי מדובר באדם שלמד רפואה בחו"ל, אך לא הוכר או התקבל לעבודה כרופא. עוד סיפר כי ידוע לו שלאחרונה האיש מתחזה לרופא גם בבית חולים נוסף.

המתלונן אף הפנה את מחלקת הביטחון של רמב"ם לדף הפייסבוק של החשוד, שבו אכן מופיעות תמונות שלו לבוש כרופא במסדרונות בית החולים. "מדובר לכאורה בעבירה חמורה", אמר מנהל בית החולים רמב"ם, פרופסור רפי ביאר, לחדשות 2 Online. "אנו מתייחסים לכך ברצינות. אנו דורשים תמיד מאנשי הצוות לענוד תגים ולפקוח עין כי בית חולים הוא מקום ציבורי. לא זכור לי מקרה דומה בבית החולים שלנו של מתחזה לרופא שעלול היה לפגוע בחולים".