במהלך הפשיטה המשטרתית: ברית מילה לבנו של החשוד

לוחמי מג"ב שהשתתפו בפשיטה על מעבדת סמים באזור הדרום הופתעו לגלות כי במקום צפוי להתקיים טקס ברית מילה לבנו של החשוד. הם אפשרו לטקס להמשיך, ועצרו אותו זמן קצר לאחר מכן. "צריך לזכור שמדובר בבני אדם", אמר מפקד היחידה

הטקס המשיך כרגיל, אילוסטרציה (רויטרס)

הפתעה ציפתה ללוחמי יחידת "שחר 101" של משמר הגבול, שבמהלך מבצע לתפיסת סמים באזור הדרום, הופתעו לגלות כי במקום שבו הם מבצעים חיפוש - עומד להתקיים טקס ברית מילה לבנו של החשוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש לפני ימים אחדים, כשהלוחמים הגיעו לבית באחד מיישובי קו התפר בדרום. אישה בשנות ה-60 לחייה מלווה בארבעה ילדים ניסתה לעצור בעדם, אך הם הציגו לה צו חיפוש, פרצו את הדלתות הנעולות ומצאו במקום שלוש מעבדות סמים פעילות.

בנקודת זמן זו, חלה תפנית משמעותית בעלילה - כשהחשוד המרכזי בהפעלת מעבדות הסמים נכנס לבית עם קניות בידיו. החשוד, שהבין כי נתפס, ביקש מהלוחמים לאפשר לו לקיים את טקס ברית המילה לבנו שאמור היה להתקיים בבית זמן קצר לאחר מכן. למרבה הפתעתו, השוטרים נענו לבקשה, עצרו את החיפוש והשתתפו באופן פעיל בטקס המסורתי.

לאחר שהטקס התקיים ללא הפרעה, נמשך החיפוש בבית - בו נתפסו 8.5 קילוגרמים של מריחואנה, 25 שתילים, עשרות אלפי שקלים במזומן וציוד רב להכנסת הסמים וגידולם. החשוד, בשנות ה-40 לחייו, נעצר ונלקח לחקירה בתחנת המשטרה בבאר שבע, תוך שהוא מודה לשוטרים על כך שאפשרו לו להמשיך בטקס.

״בסופו של יום, צריך לזכור שמדובר בבני אדם, אפילו אם הם פעלו שלא כחוק", אמר מפקד היחידה, סנ"צ עאדל יוסף. "אני שמח שהשוטרים הצליחו לשלב בין פעילות מקצועית וביצוע המשימה, לבין גילוי אנושיות כלפי החשוד. אני שמח שהכל עבר בשלום - גם הפעילות וגם הברית".