אלון חסן: "ידעתי שינסו להפליל אותי"

יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בכפר סבא. "חזיתי את המהלך הזה עוד לפני שנולדה הפרשה", אמר לשופט, שהאריך את מעצרו עד יום שישי והרחיק אותו מנמל אשדוד למשך 90 יום

פרשת השחיתות בנמל: בית משפט השלום בכפר סבא האריך בצהריים (ב') בארבעה ימים את מעצרו של יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, אלון חסן. יחד עם חסן התייצבו בפני השופט גם האחים יניב ואורי בלטר, בעלי חברת "דנה שירותי נמל", ודוד חסן, סמנכ"ל התפעול בחברה ואחיינו של יו"ר ועד העובדים - גם הם חשודים בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הדיון פנה חסן לשופט ואמר: "ידעתי שינסו להפליל אותי כדי להוציא אותי מהמשחק. חזיתי את המהלך הזה עוד לפני שנולדה הפרשה. מהדיונים שנערכו לפני כן הבנתי שרוצים להוציא אותי מהוועד בדרך היחידה שנחשבת לגיטימית. אני כבר 15 שנים בוועד העובדים ויודעים שכדי להוציא אותי הם צריכים או להרוג אותי או להפליל אותי".

בתגובה החליט השופט מיכאל קרשן להאריך את מעצרו של חסן עד יום שישי ולאחר מכן ישוחרר חסן למעצר בית בתנאים מגבילים עד לתאריך 22 ביוני. כמו כן, הוא מורחק מנמל אשדוד למשך 90 יום. "שמעתי את דברי החשוד שלפיהם הוא סבור שמדובר בחקירה פוליטית שמטרתה לסכל את פעילותו בנמל אשדוד", אמר השופט. "אך עם זאת, לא ראיתי כיצד ניתן לאפשר לחשוד להיות במקום שבו נמצאים כלל האנשים המעורבים בפרשה".

הארבעה נעצרו ביום שלישי שעבר בחשד לעבירות של שוחד, סחיטה באיומים והלבנת הון. עם פתיחת הדיון הציע השופט לצדדים הצעה, לפיה תסיים המשטרה את פעולות החקירה ההכרחיות עד ליום שישי הקרוב וארבעת החשודים ישוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים.  

במסגרת הפרשה, שמטלטלת את נמל אשדוד, נעצרו ועוכבו לחקירה 15 בני אדם, ובהם עיתונאי בתכנית כלכלית. מממצאי החקירה, שנחשפו בין היתר בתחקיר "אולפן שישי" בחודש יוני האחרון, עלה חשד כי העובדים הבכירים יצרו מנגנון לקידום עניינן של חברות פרטיות המצויות בשליטת מקורבים להם ואשר מספקות לחלקם רווחים במישרין או בעקיפין, זאת בתמורה לשוחד ולטובות הנאה מאותן חברות.

החשד המרכזי בפרשה הוא כי חסן ניצל את תפקידו והכריח חברות שפעלו בנמל אשדוד לשכור את שירותיה של חברת "דנה", המספקת שירותים לוגיסטיים ותפעוליים. מי שהעדיף לעבוד עם חברות אחרות נתקל בסנקציות. לפי החשד, נתח מהרווחים שנכנסו לחברת "דנה" בדרך זו - הועברו אל יו"ר ועד העובדים החזק.

במשטרה חושדים כי גם אם חסן אינו בעליה הרשמיים של החברה, הוא עומד מאחוריה.  לפי החשד, במהלך העסקאות חסן ואנשיו גרפו לכיסם סכומי כסף רבים, הנאמדים בכ-17 מיליון שקלים.

ביום שבת, בריאיון ל"פגוש את העיתונות", התייחס לראושנה שר התחבורה ישראל כץ, יריבו הוותיק של חסן, לפרשה. הוא דיבר על "רקב בנמלים" וקרא לסיים את תפקידו של יו"ר ועד עובדי הנמל. "השעייה היא מסר רע, זה זמני, צריך לפטר את חסן, ואת זה רק ההסתדרות יכולה לעשות", הסביר שר התחבורה וטען כי גם יו"ר ההסתדרות מפחד מחסן.

פרשת השחיתות בנמל אשדוד - הסיקור המלא:

התחקיר שהוביל לחקירה: צפו בכתבה המלאה מתוך "אולפן שישי"

חשד לפרשת שחיתות בנמל אשדוד: בכירים נעצרו

השחיתות בנמל: "תעשיית הונאה וסחיטה שגרפה מיליונים"

ועד עובדי הנמל במתקפה: "זה מסע רדיפה אישי"

החשד לשחיתות בנמל אשדוד: אלון חסן נעצר

פרשת הנמל: עיתונאי כלכלי בין העצורים

השר כץ: "לא להשעות את חסן, לפטר אותו"