פרשת הנמל: עיתונאי כלכלי בין העצורים

עיתונאי בתכנית כלכלית נעצר בשל קשריו עם יושב ראש ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן בפרשת השחיתות לכאורה בנמל. חסן עצמו שוהה בינתיים במעצר, ועל פי המשטרה הוא לא יגיע לנמל בשבועות הקרובים. סנגורו בריאיון ל"אולפן שישי": הוא לא גנב, אין עילה למעצר וכתב אישום

אלון חסן (פלאש 90)

עיתונאי בתכנית כלכלית הוא אחד העצורים בפרשת השחיתות לכאורה בנמל אשדוד. הוא נעצר בשל קשריו עם יושב ראש ועד עובדי הנמל אלון חסן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כרגע חסן שוהה במעצר, וככל הנראה מעצרו יוארך. בינתיים החקירה עברה לשלב הגלוי, והמשטרה מצליבה בין עדויות הנחקרים. על פי המשטרה, חסן לא יחזור לנמל בשבועות הקרובים.

"אני מכיר את כל העדויות ואני אומר בלב שלם ומתוך ידע מקצועי שכרגע החומר עצמו לא מספיק לכתב אישום, אפילו לא למעצר", אמר בביטול עורך הדין בני כץ המייצג את חסן, בריאיון לתכנית "אולפן שישי". "יכול להיות שהמשטרה מסתירה איזה ארגז עם קלטות, אבל נכון להיום יש עדויות מוקלטות שאנחנו הצגנו שמראות את ההיפך".

עורך הדין ציין כי המשטרה לא יכולה לאשר או לאסור על חסן להיכנס לנמל. "אלון חסן מגן בגפו על עובדים נגד ההפרטה, חסן הגן על עבודה מאורגנת, הוא הציג את עסקיו בצורה פתוחה, הוא לא גנב. אנחנו פשוט אוהבים לשנוא את העשירים במדינה".

החשד: חסן ואנשיו גרפו 17 מיליון שקלים

על פי החשד, חסן ואנשיו גרפו לכיסם סכומי כסף רבים, שסכומם נאמד בכ-17 מיליון שקלים. במקביל, מנסה המשטרה להגיע להסכם עד מדינה עם אחד העובדים הבכירים שנחקרו ונעצרו במסגרת הפרשה, מתוך תקווה שיסכים להעיד נגד חבריו.

בין הנחקרים, גם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי שמסר עדות למשטרה. אשכנזי היה שותף בחברת "שמן", שבעליה ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי עוכבו לחקירה בעקבות קשרים שניהלו לכאורה עם יו"ר ועד עובדי הנמל, אלון חסן, אחד החשודים המרכזיים בפרשה. "הכל טוב", אמר הבוקר בן זקן מחוץ לביתו, "נחקרתי אתמול, עניתי לשאלות החוקרים. הכל בסדר גמור וממשיכים כרגיל".‎

חקירת פרשת השחיתות בנמל אשדוד הולכת ומסתעפת: אחד החשדות שנחקרים הוא כי חברת "דנה", שאלון חסן הסתיר כי הוא עומד מאחוריה, העבירה לידי מועדון ספורט אשדוד כמיליון שקל, במסגרת מערכת היחסים המושחתת שהתקיימה לכאורה בין החברה לבין בעלי הקבוצה, ג'קי בן-זקן.

המשטרה חושדת כי חברת "שמן לחיפושי גז ונפט", שבשליטת בן-זקן והשכירה מחסנים וציוד בנמל, רכשה שטחי אחסון מחברת "דנה" - בתמורה לטובות הנאה שסיפקה. אחת מטובות ההנאה הללו, על פי החשד, היה אותו הסכם חסות עם מועדון ספורט אשדוד, שבמסגרתו הועברו מיליון השקלים.

פרשת השחיתות בנמל אשדוד - הסיקור המלא:

התחקיר שהוביל לחקירה: צפו בכתבה המלאה מתוך "אולפן שישי"

חשד לפרשת שחיתות בנמל אשדוד: בכירים נעצרו

השחיתות בנמל: "תעשיית הונאה וסחיטה שגרפה מיליונים"

ועד עובדי הנמל במתקפה: "זה מסע רדיפה אישי"

החשד לשחיתות בנמל אשדוד: אלון חסן נעצר