מכרי החשודה בקיום יחסי מין עם מאות קטינים: "התרענו, אף אחד לא פתח את העיניים"

מקורבי החשודה בקיום יחסי מין עם מאות קטינים טוענים כי משפחתה התריעה על מצבה ועל מה שמתחולל בביתה, אך הרשויות לא טיפלו בכך. לטענת סנגורה, גם היא הייתה קורבן לעבירות. "יש כשל בטיפול בה", טוענים מכריה. במרכז הסיוע בנגב טוענים: "היה כאן כשל"

החשודה בבית המשפט (חדשות 2)

"המשפחה שלה כל הזמן התריעה למשטרה ולרווחה, ואף אחד לא פתח את העיניים ולא עזר. הם ידעו שהיא מקיימת יחסי מין עם קטינים". כך טוענים מכריה של האישה כבת ה-40 מקרית גת, שחשודה בקיום יחסי מין עם מאות קטינים בדרום. אתמול הוארך מעצרה והיא נשלחה לבדיקה פסיכיאטרית, ולבדיקת HIV, מחשש שהדביקה קטינים בנגיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בינתיים, מהחקירה עולה כי עוד ועוד נערים קיימו עמה יחסי מין. עו"ד בני זיתוני, פרקליטה של החשודה ביקש היום מבית המשפט לבדוק שהחקירה של המשטרה לא מתמקדת רק בהיותה של הנאשמת חשודה בעבירה אלא היותה של הנאשמת, לטענתו, קורבן לעבירות שבוצעו במשך תקופה ארוכה. "העניין היה ידוע לרשויות ומאוד יכול להיות שגם להורים", ציין זיתוני. "לכן חשוב לבדוק למה אף אחד לא פעל".

במשך שנים היא הייתה מוכרת לרווחה בקרית גת ועל כן גם נלקחה ממנה בתה. לדברי מקרוביה יש כשל של ממש בטיפול בה. בשל התרחבות הפרשה, מפקד מחוז הדרום במשטרה הקים צוות חקירה מיוחד שיטפל בחקירה.

ליזה ניקולאיצ'יק, מנהלת מרכז הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית בנגב גם כן הפנתה אצבע מאשימה לעבר רשויות הרווחה. "היא מוכרת שם חמש שנים ומתנדבת שלנו סיפרה שלא פעם ולא פעמיים פנו לגביה ללשכת הרווחה - אך הם לא עשו מספיק וזה הכשל", סיפרה לחדשות 2 Online.

"ממה שידוע לנו ברווחה ידעו מה היא עושה בביתה, ולכן זה מוזר מאוד שהם לא עשו דבר", הוסיפה - וקראה לקטינים שקיימו עם החשודה יחסי מין לפנות אליהם וללכת להיבדק.

חשד: שכבה עם מאות קטינים. אילוסטרציה (שאטרסטוק)

"עבר מפה לאוזן בדיסקרטיות"

אתמול נערכה ישיבה בעיריית קריית גת בשיתוף עם גורמי רווחה, חינוך ובריאות, שלאחריה הוחלט לשלב כוחות ולקיים עוד הסברה ובדיקות בבתי הספר. יו"ר ועד ההורים בעיר יואל אברהמי אמר בשיחה עם חדשות 2 Online כי יש להגביר את המודעות לחינוך מיני בבית הספר לאור הפרשה החמורה. "חלק מהנערים לא השתמשו באמצעי מניעה, ואם היו יותר שיעורים בנושא ייתכן שכל זה היה נמנע", הוא אמר - וביקש להעביר מסר לילדים שהם יכולים להיבדק באופן דיסקרטי.

לטענתו, למרות שהחשודה הייתה מוכרת בקרב הילדים והצעירים בעיר, קשר השתיקה שנוצר לא איפשר למבוגרים להיחשף לתופעה המטרידה. "הם העבירו את זה מפה לאוזן בדיסקרטיות, אלה ילדים בגיל ההתבגרות ויש להם הורמונים משתוללים והם רצו להתנסות, אבל זה יכול לקרות בכל עיר, לא רק אצלנו", הדגיש אברהמי.

הוא הביע תקווה, כמו הורים רבים ברחבי העיר, שיימצא שהאישה אינה נושאת את נגיף ה-HIV, חשש שמטריד הורים רבים בימים שחלפו מאז התפוצצות הפרשה.