פרשת המין: הוקם צוות חקירה מיוחד, חשד שעבירות דומות בוצעו גם באילת

במשטרה אומרים כי האישה שנעצרה בחשד שקיימה יחסי מין עם עשרות קטינים ביצעה עבירות דומות גם בעיר אילת. מפקד מחוז דרום הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד, שיורכב מחוקרי וקציני נוער וילדים

פרשת המין והקטינים בדרום מסתעפת: על רקע מעצר האישה מהדרום החשודה בקיום יחסי מין עם עשרות נערים ולנוכח העובדה כי עלה חשד לאירועים דומים נוספים שהתרחשו בעיר אילת, הודיע הערב (ה') מפקד המחוז הדרומי במשטרה ניצב יורם הלוי על הקמת צוות חקירה מיוחד, שיורכב מחוקרי וקציני נוער וילדים המיומנים בחקירות מעין אלו. מוקדם יותר היום האריך בית משפט השלום באשקלון את מעצרה של האישה החשודה בחמישה ימים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בוועד למלחמה באיידס אומרים הערב כי צעירים רבים ובהם גם כאלה שהיו מעורבים בפרשה הגיעו להיבדק במרכזי הבדיקות של הוועד בתל אביב ובבאר שבע ביממה האחרונה. "המקרה הזה מדגיש את הצורך לדבר עם הנוער ולחנך למיניות אחראית ובטוחה, ואת חשיבות לבישת קונדום בזמן קיום יחסי מין. אנחנו קוראים לילדים ולהורים שלא להיכנס להיסטריה, ובמידה וקוימו יחסי מין לא מוגנים לגשת ולעשות בדיקת HIV".

מוקדם יותר הערב סיפרה אמו של אחד הנערים שקיימו יחסי מין עם תושבת העיר הדרומית על הדברים שסיפר לה בנה. "היא אמרה: תביא חבר ובוא", ציינה בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן-עמי.

"זו שמועה שהתפשטה כמו אש", אמרה. "כל אחד מאתנו היה צריך לתחקר את הילדים ולהוציא מהם את זה בכוח, למרות שהם מאוד פחדו לספר את זה. העבירות בוצעו כשהוא היה בן 13 וחצי. שני חברים שלו ביקשו ממנו לבצע שיחה מהטלפון שלו. היא חזרה למספר הזה וביקשה ממנו לדבר עם הילדים שהתקשרו אליה ואז ביקשה שיבוא אליה עם חברים נוספים".

"ידעו על הפרשה וטייחו אותה"

לדברי האם המפוחדת, הורים רבים בדרום התלוננו במשטרה נגד האישה. היא ציינה כי הרשויות השונות לא עשו דבר גם לאחר שהמקרה דווח להן. "הוא הלך מתוך סקרנות והיא שידלה אותו לקיים עמה יחסי מין", טענה. "דבר ראשון שעשיתי זה ללכת למרפאה, לבקש בדיקות דם, לשלול מחלות ולשלול הידבקויות. למעשה, לא היה אף אחד שהתלונן. הייתה שמועה אבל אף אחד לא בא. לצערי, גם משרד החינוך, הרווחה ופקידי סעד ידעו על הפרשה וטייחו אותה".

האם הוסיפה כי להערכתה ילדים רבים ברחבי הדרום קיימו יחסי מין עם אותה חשודה. "הילד בטראומה ומאוד מאוד פוחד", היא העריכה. "מדובר על מאות ילדים מעורבים, אבל רובם חוששים להתלונן וחוששים גם לספר להורים. לדעתי צריך להקים מוקד חירום. הילדים הם למעשה קורבנות, הם לא אשמים".

פרקליטתה של החשודה: "מצבה הנפשי לא טוב"

במשטרה עדיין ממתינים לתוצאות הבדיקה של החשודה, שתחשוף האם היא נושאת את הנגיף. גם אם היא לא חולה ולא הדביקה את הקטינים או לא ידעה על מחלתה, עדיין מדובר בעבירה פלילית שכן חלק מהם בני פחות מ-14. הבוקר אמרה פרקליטתה לחדשות 2 Online כי לא מדובר בפרוצה וכי היא אישה שסבלה רבות בחייה.

עורכת הדין חופית אדרי מהסניגוריה הציבורית, המייצגת את האישה שבמשטרה הגדירו פרוצה, אמרה כי הלקוחה שלה מכחישה כי קיימה יחסי מין בתשלום. "הלקוחה שלי טוענת שהיא לא פרוצה, ורק רוצה טיפול", אמרה אדרי. "היא מאשרת שקיימה יחסים מיניים עם הרבה גברים, אבל גילם עדיין מוטל בספק. מצבה הנפשי לא טוב. היא מוכרת לרשויות הרווחה שנים רבות".

עו"ד אדרי סיפרה כי לאישה אין משפחה תומכת. יש לה ילדה בת 12 שלא בחזקתה, ולפני שלושה שבועות מתה בבית החולים בתה שרק נולדה לאחר שנדבקה בחיידק אחרי הלידה. "היא תמיד ביקשה עזרה, היא במצוקה קשה", אמרה עו"ד אדרי.

עוד הוסיפה הפרקליטה כי לא מדובר בפרוצה שקיימה יחסי מין תמורת תשלום. "היא מעריכה שהיא שכבה עם עשרות עד מאות גברים - אך לא תמורת תשלום", אמרה עו"ד אדרי.