פרשת המין בדרום: "היא אמרה לבני תביא חבר ובוא"

אמו של אחד הנערים שקיימו יחסי מין עם תושבת הדרום החשודה כי הדביקה נערים בנגיף ה-HIV, מספרת לראשונה על תחושותיה וכן מפרטת על דרכי הפעולה של החשודה. "חבריו ביקשו ממנו להתקשר אליה מהטלפון שלו והיא ביקשה שיבואו אליה", סיפרה האם. "דיווחנו על כך לרשויות אך הן לא עשו דבר"

"היא אמרה לבן שלי: 'תביא חבר ותבוא'" - כך אמרה הערב (ה') אמו של אחד הנערים שקיימו יחסי מין עם תושבת קריית גת בת 40, החשודה כי הדביקה שבעה קטינים בנגיף ה-HIV. מוקדם יותר היום האריך בית משפט השלום באשקלון את מעצרה של האישה החשודה בחמישה ימים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה שמועה שהתפשטה כמו אש", סיפרה אמו של הנער בריאיון לתכנית שש עם עודד בן-עמי, לאחר חשיפת הפרשה. "כל אחד מאתנו היה צריך לתחקר את הילדים ולהוציא מהם את זה בכוח, למרות שהם מאוד פחדו לספר את זה. העבירות בוצעו כשהוא היה בן 13 וחצי. שני חברים שלו ביקשו ממנו לבצע שיחה מהטלפון שלו. היא חזרה למספר הזה וביקשה ממנו לדבר עם הילדים שהתקשרו אליה ואז ביקשה שיבוא אליה עם חברים נוספים".

לדברי האם החוששת, הורים רבים בדרום התלוננו במשטרה נגד האישה. היא ציינה כי הרשויות השונות לא עשו דבר גם לאחר שהמקרה דווח להן. "הוא הלך מתוך סקרנות והיא שידלה אותו לקיים עמה יחסי מין", טענה. "דבר ראשון שעשיתי זה ללכת למרפאה, לבקש בדיקות דם, לשלול מחלות ולשלול הידבקויות. למעשה, לא היה אף אחד שהתלונן. הייתה שמועה אבל אף אחד לא בא. לצערי, גם משרד החינוך, הרווחה ופקידי סעד ידעו על הפרשה וטייחו אותה".

האם הוסיפה כי להערכתה ילדים רבים ברחבי הדרום קיימו יחסי מין עם אותה חשודה. "הילד בטראומה ומאוד מאוד פוחד", היא העריכה. "מדובר על מאות ילדים מעורבים, אבל רובם חוששים להתלונן וחוששים גם לספר להורים. לדעתי צריך להקים מוקד חירום. הילדים הם למעשה קורבנות, הם לא אשמים".

פרקליטתה של החשודה: "מצבה הנפשי לא טוב"

במשטרה עדיין ממתינים לתוצאות הבדיקה של החשודה, שתחשוף האם היא נושאת את הנגיף. גם אם היא לא חולה ולא הדביקה את הקטינים או לא ידעה על מחלתה, עדיין מדובר בעבירה פלילית שכן חלק מהם בני פחות מ-14. הבוקר אמרה פרקליטתה לחדשות 2 Online כי לא מדובר בפרוצה וכי היא אישה שסבלה רבות בחייה.

עורכת הדין חופית אדרי מהסניגוריה הציבורית, המייצגת את האישה שבמשטרה הגדירו פרוצה, אמרה כי הלקוחה שלה מכחישה כי קיימה יחסי מין בתשלום. "הלקוחה שלי טוענת שהיא לא פרוצה, ורק רוצה טיפול", אמרה אדרי. "היא מאשרת שקיימה יחסים מיניים עם הרבה גברים, אבל גילם עדיין מוטל בספק. מצבה הנפשי לא טוב. היא מוכרת לרשויות הרווחה שנים רבות".

עו"ד אדרי סיפרה כי לאישה אין משפחה תומכת. יש לה ילדה בת 12 שלא בחזקתה, ולפני שלושה שבועות מתה בבית החולים בתה שרק נולדה לאחר שנדבקה בחיידק אחרי הלידה. "היא תמיד ביקשה עזרה, היא במצוקה קשה", אמרה עו"ד אדרי.

עוד הוסיפה הפרקליטה כי לא מדובר בפרוצה שקיימה יחסי מין תמורת תשלום. "היא מעריכה שהיא שכבה עם עשרות עד מאות גברים - אך לא תמורת תשלום", אמרה עו"ד אדרי.